BTA Rally Talsi 2009 – Čempionu sacīkstes!

Info: Mārtiņš Dzenītis
Foto: r-evolution.lv

Sākusies dalībnieku reģistrācija Latvijas autorallija čempionāta ceturtajam posmam – „BTA Rally Talsi 2009″. Sacensību rīkotāji sola, ka uz starta redzēsim uzreiz piecu valstu aktuālos čempionus N4 kategorijā!

Sacensību lielākās zvaigznes būs britu Gaja Vilksa/Fila Pjū ekipāža – pēdējo divu gadu Lielbritānijas N4 čempioni un 2005. gada pasaules vicečempioni junioru vērtējumā. Viņi uz starta stāsies ar kompānijas „MML Sports” sagatavotu Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu, kurai šīs būs debijas sacensības.

Uz „BTA Rally Talsi” starta stāsies arī četrkārtējais Somijas N4 čempions un 2008. gada ātrākais Somijas sportists šajā klasē Juha Salo, kurš ekipāžā ar Mīku Steinbergu startēs ar Mitsubishi Lancer Evolution X automašīnu. Salo šīs sacensības izvēlējies, lai testētu amortizatorus un, protams, lai salīdzinātu savus spēkus ar Lielbritānijas rallija čempionu Vilksu.

Sacensībām pieteikusies arī Igaunijas ātrākā N4 ekipāža – 2008. gada čempioni Ots Tanāks/Kristo Krāgs. 21 gadus vecais sportists allaž bijis ļoti ātrs, taču viņa pieredze ārpus Igaunijas nav liela. Tanāka galvenā motivācija, ierodoties Talsos, ir uzzināt savu patieso ātrumu pret Somijas un Lielbritānijas čempioniem nevienam nezināmā trasē.

Dzirdējusi par spēcīgo dalībnieku sastāvu, uz „BTA Rally Talsi” ieradīsies arī četrkārtējā Lietuvas čempionekipāža Vitauts Šveds/Žilvins Sakalausks. Lietuvas ātrākais duets pērn savas valsts meistarsacīkstēs ne tikai izcīnīja zelta godalgu N4 kategorijā, bet arī triumfēja absolūtajā vērtējumā.

Četriem ārvalstu čempioniem pretī stāsies Latvijas labākā N4 ekipāža Aivis Egle/Mārtiņš Jerums. Gaidāmo cīņu viņš komentē šādi: „Protams, gribam apskatīties, cik ātri esam salīdzinot ar pārējiem čempioniem. Ar Salo, Tanāku un Švedu jau esmu braucis vienā trasē – ar lietuvieti un igauni var cīnīties, soms gan laikam ir nedaudz ātrāks par mums. Savukārt ar Gaju Vilksu gan neesmu sacenties – būs interesanti redzēt, cik viņš patiesībā ir ātrs! Tomēr primārais mums tik un tā ir Latvijas čempionāts – ja redzēsim, ka ārvalstu konkurentus noķert nevaram, neko pārgalvīgu nedarīsim.”

„BTA Rally Talsi” būs Latvijas rallija čempionāta ceturtais posms. Sacensības organizē biedrība „RA Motosport”, bet atbalsta BTA, SC Grupa, ST Baltic Group, Kubs E, Swecon, Talsu Piensaimnieks, LaKalme, Green Taste, Sumata un Autogarant. Lielu artavu sacensību rīkošanā iegulda arī Talsu pilsētas Dome, Talsu rajona padome un Laidzes pagasta padome.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *