Bensons Honda Racing komandai pirmā sezonas uzvara

Info: Bensons Honda Racing
Foto: Raimonds Volonts

Dans Leščs/Jānis Vīksna pirmajā LMT Latvijas rallija čempionāta posmā, rallijā „Sarma 2008″ izcīnīja „Bensons Honda Racing” komandai pirmo sezonas uzvaru, pārliecinoši triumfējot N3 klasē. Komanda, pateicoties šim panākumam, ieguva otro vietu komandu vērtējumā.

Gulbenes rajona ceļi sportistus sagaidīja ar salu, kas, neskatoties uz sniega trūkumu, ļāva aizvadīt pienācīgu ziemas ralliju – sestdienas rītā termometra stabiņš bija nokrities līdz -12 grādu atzīmei. Šādi ceļa apstākļi bija labvēlīgi priekšpiedziņas automašīnām, ko uzskatāmi atspoguļoja arī rezultāti – abas „Bensons Honda Racing” ekipāžas – Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs un Dans Leščs/Jānis – bija stabili savas klases līderi, turklāt Artis un Raimonds ātrumposmos regulāri finišēja labāko desmitniekā vai tuvu tam.

Otrajā rallija dienā savu pozīciju saglabāja tikai Dans Leščs/Jānis Vīksna, kuri finišā otrās vietas ieguvējus N3 klasē apsteidza vairāk kā pusotru minūti. Rallija kopējā vērtējumā liepājnieki ierindojās 14. vietā.

„Treniņi pirms rallija ar sacīkšu auto bija vērtīgi, turklāt mums izdevās ļoti labi pierakstīt „Sarmas” trasi,” ceļu uz sezonas pirmo uzvaru skaidro Dans Leščs. „Pirmajā rallija dienā bija ļoti viegla braukšana, precīzi, bez problēmām. Otrajā dienā gribējām pabraukt ātrāk, bet sāku pieļaut kļūdas, bija arī daži atraktīvi momenti. Pēdējā ātrumposmā saņēmāmies un trasi atkal veicām tīri. Mūsu auto ir vienreizējs! Kopumā skatoties, nedaudz pietrūka konkurences, bet Artis bija labs „mērķis”, viņam arī centāmies līdzināties.”

Pateicoties Dana un Jāņa panākumam, „Bensons Honda Racing” ir sekmīgi atgriezusies arī komandu čempionātā – rallijā „Sarma 2008″ tika iegūta otrā vieta komandu ieskaitē.

Artim Štrausam/Raimondam Tihonovam sezonas pirmais posms neizdevās kā iecerēts – otrajā rallija dienā elektrības problēmu dēļ ekipāža no stabilas pirmās vietas 2WD+ klasē noslīdēja uz pēdējo. Pēc defekta novēršanas Artis turpināja sacīksti, taču cerētā uzvara jau bija izslīdējusi no rokām.

„Tagad mums ir daudz vairāk skaidrības par automašīnas iespējām, cik tā ir ātra un ko var sasniegt sacensību apstākļos,” rallija pozitīvos ieguvumus uzskaita Artis Štrauss. „Braukt ar to ir kaifs, pēc pirmā ātrumposma smaidīju vien.”

Otrais LMT Latvijas rallija čempionāta posms paredzēts šīs nedēļas beigās Lietuvā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *