Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals uzvar rallijā Sarma 2008

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Zigismunds Zālmanis (Skandi Auto)

„LMT Latvijas rallija čempionāta” pirmajā posmā – rallijā „Sarma 2008″ Gulbenes pusē uzvaru izcīnīja ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT Rallija komanda”), noturot aiz sevis divas Latvijas čempionekipāžas Aivi Egli/Mārtiņu Jerumu („RAMI R-evolution Racing”) un Jāni Vorobjovu/Gunti Ervaldu („SEB Unilīzings Rallija komanda”). Neikšāna uzvaru var uzskatīt par pārliecinoši sasniegtu, taču Egle un Vorobjovs sarūpēja izrādi cīņā par otro vietu.

Neikšāns/Dzirkals rallija „Sarma 2008″ otro un izšķirošo dienu sāka ar 23 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Egli un par 29 sekundēm apsteidza trešās vietas īpašnieku Vorobjovu. Tā kā starp Aivja Egles un Jāņa Vorobjova ekipāžām bija tika neliela starpība, abi uzkurināja sacīkstes tempu, tuvojoties līderim Andim Neikšānam. Vorobjovs uzvarēja četros no dienas sešiem ātrumposmiem, taču ar to bija par maz, lai pakāptos augstāk par trešo vietu. Egle/Jerums apsteidza Vorobjovu/Ervaldu par 1,68 sekundēm. Anda Neikšāna/Pētera Dzirkala pārsvars saruka līdz 11,76 sekundēm.

Aiz Neikšāna, Egles un Vorobjova ceturto vietu guva Ivara Caunes/Vladimira Barinova („Parex Līzings Rally team”) vienība. Piektā vieta sacīkstes lielākajam pārsteigumam – Jānim Kārkliņam/Jānim Krastiņam („Skandi Auto Rallija komanda”), bet sešiniekā arī Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks („ERGO Rally Team”). Sešinieka pozīciju sakārtojums otrās dienas laikā palika nemainīgs, salīdzinājumā ar sestdienas rezultātiem. N4 klases pārstāvji guva rallija „Sarma 2008″ pirmās deviņas pozīcijas.

„LMT Latvijas čempionāta” N3 klasē pārliecinošu uzvaru izcīnīja Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”). Viņš par minūti un 42 sekundēm pārspēja Zigurda Kalniņa/Ģirta Dombrovska („AutoStils Rally team”) vienību. Kalniņam/Dombrovskim šī bija tikai otrā sacīkste „LMT Latvijas rallija čempionātā”, tāpēc rallijsprinta čempioniem Gulbenes rallija iznākums ir īpaši veiksmīgs. Trešie N3 klasē – Arvis Vecvagars/Ainārs Kalniņš. Klasē finišu sasniedza arī Uldis Briedis/Monvīds Austrums un Mārtiņš Meldrājs/Gundars Vītols.

Latvijas kausa izcīņas klasēs A+ un 2WD+ svētdienas rezultāti bija krietni mainīgāki. Daudz laika pazaudēja A+ pirmās dienas līderi Aleksandrs Gorelovs/Igors Skuridins („VeGa Sports”), līdz ar to nonākot klases piektajā vietā. Vadībā nonāca Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš („AutoStils Rally team”), noturot pirmo vietu līdz rallija finišam. Otrajā pozīcijā pārsteidzoši Elviss Hermanis/Intars Šulcs („Talsu Rallija komanda”), apsteidzot Kaspara un Armanda Šimkus („Subaru Rally team”) ekipāžu.

2WD+ klasē pārliecinošā vadībā dienu sāka Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs („Bensons Honda Racing”), taču elektrības problēmas ekipāžu atmeta uz rallijā finišējušo braucēju pulka pēdējo pozīciju. Līderpozīcijā nonāca vēl viens no šī rallija pārsteigumu autoriem – Ivo Ķilpis ar stūrmani Arrti Ceriņu. Otrās dienas sākumā izstājās arī brāļi Egils un Māris Īles („SEB Unilīzings Rallija komanda”), kas pavēra ceļu uz pjedestālu citiem. Otro vietu guva Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts, bet trešo – Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis.

Rallija „Sarma 2008″ ietvaros notika arī Latvijas rallijreidu čempionāta 1. posms. Uzvaru absolūti un N1 klasē sasniedza Raivja Zeltiņa/Mārtiņa Tūtera ekipāža, par minūti un 19 sekundēm pārspējot Alda Vilcāna/Jāņa Zeltiņa ekipāžu. Trešie, zaudējot uzvarētājiem četras minūtes un 46 sekundes, — Vladislavs Bergmanis/Dmitrijs Savickis. Labākā T1 klases ekipāža pārsteidzoši izrādījās Emīls Jakrins/Mārtiņš Priede, aiz sevis atstājot favorītus Jāni Nagli/Agri Pētersonu un Andri Ozolu/Uģi Rēķi.

„LMT Latvijas rallija čempionāta” 1. posms — rallijs „Sarma 2008″

Absolūtais vērtējums, N4 klase

 1. Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals („LMT Rallija komanda”) 1.02:38,01
 2. Aivis Egle/Mārtiņš Jerums („RAMI R-evolution Racing”) +11,76
 3. Jānis Vorobjovs/Guntis Ervalds („SEB Unilīzings rallija komanda”) +13,44
 4. Ivars Caune/Vladimirs Barinovs („Parex Līzings Rallija komanda”) +1:12,45
 5. Jānis Kārkliņš/Jānis Krastiņš („Skandi Auto Rallija komanda”) +1:24,02
 6. Aldis Pīlēns/Miķelis Mežaks („ERGO Rally team”) +2:20,66

N3

 1. Dans Leščs/Jānis Vīksna („Bensons Honda Racing”) 1.06:53,68
 2. Zigurds Kalniņš/Ģirts Dombrovskis („AutoStils Rally team”) +1:42,18
 3. Arvis Vecvagars/Ainārs Kalniņš +2:23,05

A+

 1. Ainārs Igaveņš/Gatis Cimdiņš („AutoStils Rally team”) 1.05:56,74
 2. Elviss Hermanis/Intars Šulcs („Talsu Rallija komanda”) +41,73
 3. Kaspars Šimkus/Armands Šimkus („Subaru Rally team”) +44,02

2WD+

 1. Ivo Ķilpis/Artis Ceriņš 1.08:02,58
 2. Viesturs Tilgass/Modris Žeimuts +1:37,42
 3. Krišjānis Caune/Vilnis Vitkovskis +2:15,47

Latvijas rallijreidu čempionāta 1. posms

Absolūtā ieskaite

 1. Raivis Zeltiņš/Mārtiņš Tūters 2.09:54
 2. Aldis Vilcāns/Jānis Zeltiņš („RE Autoklubs”) 2:11,13
 3. Jānis Auziņš/Kristīne Tūmiņa (SK „Rugāji”) 2:15,13
 4. Emīls Jakrins/Mārtiņš Priede 2:17,09
 5. Jānis Naglis/Agris Pētersons („RE Autoklubs”) 2:17,36
 6. Vladislavs Bergmanis/Dmitrijs Savickis 2:17,40

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *