Autorallijs Kurzeme – rallija klasika

Info: Līga Ratniece-Kadeģe
Foto: J.Barbars, www.ecobild.com

Klāt jūlijs un klāta arī autorallijs „Kurzeme”, kas kā vienmēr sola spraigas cīņas trasē un kaislīgas emocijas līdzjutēju rindās. Šogad rallijs ir veidots pēc labākajām tradīcijām, piedāvājot jau labi pazīstamus un izaicinošus ātrumposmus. Domājams ikvienam autorallija līdzjutējam komentārus neprasa ātrumposms Vecpils, ko pirmajā rallija dienā divas reizes mēros gan pašmāju, gan ārvalstu sportisti – ātras virāžas, efektīvi līkumi un ātrums. Arī otrajā dienā jau pārbaudītas vērtības – rallija klasika – Turlava, Alsunga, Ēdole, Īvande.

Jaunums. Rallijs „Kurzeme” joprojām meklē labāko Liepājas ātrumposmu. Šogad sportistu un līzjutēju vērtējumam tiks nodots jauns Liepājas ātrumposms, kas būs labs pārbaudījums.

Intriga. Šobrīd sportisti aktīvi reģistrē savu dalību autorallijā. Interese ir ļoti liela, kas ļauj domāt ka „Kurzemes” ātrumposmos redzēsim arī bagātīgu ārvalstu sportistu pārstāvniecību – lietuvieši, krievi, somi, zviedri, dāņi… Solās būt arī spēcīga tehnika – VRC automašīna, kuras ekipāža varētu būt labs konkurents pašmāju nenotveramajiem līderiem Ivaram Vasaraudzim un Valdim Spredzim.

Interesanti. Autorallijs Latvijā šogad svin savu pusgadsimta jubileju, rallijam „Kurzeme” – 42, kas nebūt nav maz. Turklāt šo gadu laikā „Kurzeme” ir piedzīvojusi patiesi spožus brīžus, piemēram, 1985. gadā, kad rallijs bija PSRS čempionāta posms un pulcēja ļoti spēcīgus sportistus. Togad bija ko pasvīst sportistiem, bet līdzjutēji trīs dienu garumā varēja baudīt īstus autorallija svētkus. Lai atsvaidzinātu atmiņā rallija „Kurzeme” vēsturi, vai varbūt kādu ar to iepazīstinātu, šogad būs vairāki interesanti pārsteigumi, piemēram, trasē kā nullītes dosies nu jau retro rallija mašīnas. rallija „Kurzeme” vēstures ekspozīcija, ko veido un modes paraugdemostrējumi.

Izklaide. Neiztrūkstoši rallija „Kurzeme” noslēgumā ir bijusi jautra balle. Arī šogad – Kuldīgas rajona Sieksātes „Kalnamuižā” būs ne tikai rallija finišs, bet arī pārsteigumiem bagāta uzvarētāju apbalvošana un īsta zaļumballe. Rallija „Kurzeme” tēvs Mārtiņš Sesks ir sakātojis rallija „Kurzeme” fotogrāfijas, simboliku un citas autorallija vēstures liecības, kuras ikvienam „Kalnamuižā” būs iespējams aplūkot. Tāpat laika posmā no finiša līdz rezultātu paziņošanai un jautrai ballei būs iespējams vērot rallija „Kurzeme” jaunāko laiku vēsturi, kas saglabājusies videolentēs.

Brīdinājums. Arī no līdzjutējiem autorallija laikā tiek gaidīta zināmas kārtības ievērošana. Pirmkārt jau drošības pasākumu ievērošana – atrasties tikai līdzjutējiem piemērotās vietās, ievērot drošības darbinieku un organizatoru norādījumus, neizbradāt vietējo zemnieku laukus un nemēslot. Rallijā „Kurzeme” piedalīsies arī CŪKMENS, kas cītīgi sekos līdzi ikvienam, kas cūkosies un mētās gružus – skatie, ka par cūku nepārvērties…

TIEKAMIES 13. UN 14. JŪLIJĀ autorallijā „KURZEME’2007″.

13. jūlijs
Ostas Promenāde Liepājā
16:30 – Bērnu rallija „Kurzeme” uzvarētāju apbalvošana ;
17:30 – rallija „Kurzeme” atklāšana;
18:00 – rallija „Kurzeme” pirmās automašīnas starts;
18:10 – Izaicinājums – jauns Liepājas ātrumposms -SS1;
19:10 – Pārbaudītas vērtības – “Energo Remonts Rīga” ātrumposms 2 – SS-2 un SS-3;

14.jūlijs
11:45 – “SEB Unilīzings” ātrumposms SS-4 un SS-7;
12:15 – “Liepājas osta” ātrumposms SS-5;
12:45 – “Latvijas mobilā telefona” ātrumposms SS-6;
15:25 – “IF” ātrumposms SS-8;

„KALNAMUIŽA” Kuldīgas rajona Sieksātē
16:20 – rallija „Kurzeme” finišs
21:00 – rallija „Kurzeme” apbalvošanas ceremonija
22:00 – rallija „Kurzeme” noslēguma pasākums – Zaļumballe „Rock on the wheels”

Biļetes uz abu dienu ātrumposmiem ērti varēs iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv, bet rallija laikā arī pie ieejām ātruposmos. Cena Ls. 5.-
Biļetes vienam ātrumposmam maksās Ls. 2.-un tās varēs iegādāties pie katra ātrumposma ieejas.
Uz Liepājas ātrumposmu bērniem un jauniešiem līdz 15 gadu vecumam ieejas karte Ls.1.-

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *