Atsākas LMT Latvijas rallija čempionāts

Info: LAF preses dienests
Foto: Raimonds Volonts www.v4motors.lv

Fotogrāfijā (no kreisās): A/S “Latvijas Valsts Meži” pārstāvis Tomass Kotovičs, kampaņas “Nemēslo ceļmalā!” tēls Cūkmens, LMT prezidents Juris Binde

Šodien, 15. maijā, Biķernieku sporta bāzē norisinājās preses konference par godu LMT Latvijas rallija čempionāta vasaras sezonas sākumam. Kā ierasts, vasaras sezonu atklās rallijs Talsi, kas šogad solās būt sevišķi aizraujošs un pārsteigumu pilns.

LMT Latvijas rallija čempionāta vasaras sezonu, kā jau ierasts, atklās rallijs Talsi, kas ir viens no sarežģītākajiem rallijiem LMT Latvijas rallija čempionātā. Šī sezonas „Talsi” solās būt sevišķi aizraujoši, jo šogad skatītājiem būs iespēja trasē vērot divas WRC automašīnas – 13-kārtējais Latvijas čempions Ivars Caune startēs ar Toyota Corrolla WRC, savukārt Ivars Vasaraudzis/Valdis Spredzis startēs ar Mitsubishi Lancer WRC. Jāatzīmē, ka šīs klases braucēji cīnās par Latvijas kausu LMT rallija čempionāta ietvaros. Rallijā Talsi piedalīsies arī Somijas 2006. gada čempioni N4 klasē Jarī Ketomā/Mīku Teiskonenu (Mitsubishi Evo IX), tāpēc cīņa par uzvaru solās būt sevišķi aizraujoša gan absolūtajā vērtējumā, gan atsevišķās klasēs. N3 klases konkurenci papildinās 15 gadīgais jaunais Lielbritānijas rallija talants Tomass Keivs (Thomas Cave) ar pieredzējušo stūrmani Gemmu Praisu (Gemma Price), kuri startēs ar Latvijā neredzētu rallija automobili MG ZR.

Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, būs vērojamas izmaiņas arī rallija Talsi ātrumposmos – pirmo reizi rallijā iekļauts pilsētas ātrumposms 4,22 kilometru garumā, turklāt šogad rallija maršrutā ir atgriezies slavenais „Mordanga” ātrumposms.

Rallija eksperti prognozē, ka 2007. gada LMT Latvijas rallija čempionāta sezona būs viena no pēdējā laika aizraujošākajām, jo pilnpiedziņas N4 klasē lielākā daļa sportistu brauc ar līdzīgas konkurētspējas tehniku, un tas cīņu par uzvaru padara aizraujošu gan sportistiem, gan skatītājiem. Salīdzinoši var minēt, ka rallijā Sarma pirmās divas vietas N4 klasē šķīra vien pusotra sekunde.

LMT Latvijas rallija čempionāta pieaugošā popularitāte (rallija čempionāta posmus vidēji apmeklē 20000 – 50000 skatītāju) ir aicinājusi čempionāta rīkotājus papildus uzmanību pievērst vides jautājumiem. Tāpēc šogad pirmo reizi LMT Latvijas rallija čempionāta rīkotāji sadarbībā ar AS „Latvijas Valsts Meži” atklāj sociālo kampaņu „Nemēslo ceļmalā”. Kampaņas ietvaros aktīvu dalību uzņemsies arī kampaņas tēls Cūkmens. Rallija skatītāju vietās tiks ievietoti speciāli atkritumu maisi ar kampaņas simboliku. Šī kampaņa tiek uzsākta ar ralliju Talsi un turpināsies līdz pat LMT Latvijas rallija čempionāta noslēgumam – rallijam „Latvija 2007″.

Pēc diviem posmiem LMT Latvijas rallija čempionāta šīs sezonas līderi N4 grupā ir Jānis Vorobjovs un Guntis Ervalds, par 7 punktiem apsteidzot Aivi Egli/Normundu Aizkalnu un Māri Neikšānu/Māri Jēkabsonu. Sezonas līderi N3 klasē ir Artis Štrauss/Raimonds Tihonovs, kas izcīnījušu uzvaru abos ziemas posmos un kopvērtējumā par 6 punktiem apsteidz Jāni Kārkliņu/Jāni Krastiņu. Arī komandu cīņa LMT Latvijas rallija čempionātā šogad ir izvērtusies tik spraiga kā nekad iepriekš – pēc ziemas posmiem Skandi Auto rallija komanda ir vadībā un to no Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas šķir tikai 2 punkti.

Jāpiebilst, ka šogad Latvijas rallijs atzīmēs savu 50 jubileju.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *