Andim Neikšānam trešā vieta rallijā Saule 2007

Info: “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” preses sekretārs Mārtiņš Dzenītis
Foto: Fotoaģentūra “4rati”

Lietuvas čempionāta trešajā posmā – rallijā “Saule 2007” Šauļu apkārtnē – piedalījās arī “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” ekipāža Andis Neikšāns/Pēteris Dzirkals. Sacensību noslēgumā ekipāža izcīnīja trešo vietu gan absolūtajā vērtējumā, gan N4 klasē.

Pirms sacīkstes komanda jokoja, ka ievēro tradīciju – jubilejas atzīmēt sacensībās Lietuvā. Iepriekšējā Lietuvas rallija čempionāta posmā – “Viļņa 2007” – dzimšanas diena bija Andim Neikšānam. Savukārt 29. jūnijā savu vārdadienu Šauļos sacīkšu atmosfērā nosvinēja Anda stūrmanis Pēteris Dzirkals.

Sacīkstes Šauļos risinājās divas dienas – sestdien sportisti iepazinās ar trasi, bet svētdien notika rallijs “Saule 2007”, kur sportistiem bija jāveic 11 ātrumposmi ar kopējo garumu gandrīz 90 kilometri. Uz ralliju komanda ieradās ar vēlmi patrenēties pirms LMT Latvijas čempionāta 5. posma – rallija “Kurzeme” – un paeksperimentēt ar aktīvā diferenciāļa vadības blokiem.

“Anda ekipāžai ir nepieciešami āturmposmu kilometri sacīkšu režīmā,” tā došanos uz Šauļiem komentēja vēl viens gaviļnieks – “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas” treneris un menedžeris Pēteris Neikšāns. “Andim šī ir pirmā sezona ar pilnpiedziņas automašīnu, bet Pēterim Dzirkalam – pirmā sezona rallijā vispār! Tādēļ katrs nobrauktais kilometrs sacīkšu režīmā ir ļoti svarīgs. Šauļu sacensība ir jo īpaši vērtīga – sportisti startēs nezināmos ceļos un šādos apstākļos iespējams vēl labāk sastrādāties kā ekipāžai.”

Sacensību noslēgumā Latvijas sportisti ierindojās trešajā vietā no 33 finišējušajām ekipāžām (startēja 53) un ar savu sniegumu bija ļoti apmierināti. Četros no 11 ātrumposmiem Neikšāns bija otrais, trijos – trešais, vēl trijos – ceturtais, bet vienā – sestais. “Braucām ātri, bet droši,” sacensības komentēja Andis Neikšāns. “Savus uzdevumus izpildījām un lai gan nebraucām ar vēlmi cīnīties par goda pjedestālu, galu galā sanāca trešā vieta. Prieks, ka šo rezultātu spējām uzrādīt sev pavisam nepazīstamos ceļos – tas pierāda, ka ar stūrmani esam labi sastrādājušies.”

Nākamās sacīkstes “Latvijas Mobilā Telefona rallija komandai” paredzētas 13. un 14. jūlijā, kad notiks LMT Latvijas čempionāta autorallijā piektais posms “Kurzeme 2007”. Pēc tam komanda jau uzsāks gatavošanos pasaules čempionāta posmam “Neste Oil Rally Finland”, kas risināsies no 2. līdz 5. Augustam Somijā. Šajā rallijā starp vairāk nekā 100 dalībniekiem būs arī viena ekipāža no Latvijas – Māris Neikšāns/Māris Jēkabsons ar Mitsubishi Lancer Evolution IX. “Neste Oil Rally Finland” provizorisko dalībnieku sarakstu iespējams apskatīt internetā – www.nesteoilrallyfinland.com.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *