A.Neikšāns/ P.Dzirkals sekmīgi veikuši shakedown posmu Portugāles rallijā

Info: Normunds Avotiņš, LMT rallija komandas preses sekretārs

Trešdienas vakarā Latvijas Mobilā Telefona rallija komandas ekipāža Andis Neikšāns un Pēteris Dzirkals sekmīgi veica t.s.shakedown jeb iesildīšanās ātrumposmu Pasaules čempionāta rallijā WRC posmā Portugālē. „Kopumā izbraucām shakedown trīs reizes,” informēja Andis Neikšāns. „Pirmajā reizē pārsitām riepu, taču ar visu „mīksto” noķērām priekšā braucošo. Pārējos divos braucienos viss gāja kā nākas, un varējām izmēģināt dažādu regulējumus. Šodien vēl vairāk nostiprinājās pārliecība, ka Subaru Impreza Portugāles zemesceļiem ir piemērotāka par Mitsubishi Evolution.”

Vienlaikus LMT rallija komandas pilots pauda bažas par noteikumos paredzēto riepu skaita ierobežojumu: „Mūsu klases automašīnām uz visu ralliju paredzētas tikai 20 riepas, ieskaitot shakedown ātrumposmu. Bet jau pēc šīs dienas 15 kilometriem riepas izskatījās diezgan pabrauktas!” Symtech Racing, kas sagatavo Rally Class prasībām atbilstošas automašīnas, iecerējusi griezties pie sacensību tiesnešiem un oficiālā riepu piegādātāja D-Mack ar ierosinājumu palielināt riepu limitu, pretējā gadījumā vairāk kā 400 km garo trasi gluži vienkārši nebūs iespējams veikt. „Portugālē ir diezgan karsts, ap 25 grādi ēnā, un arī tas nepalīdz saudzēt riepas.”

Rally de Portugal sākas ceturtdien, 29. martā, pulksten 14.30 pēc vietējā laika. Lai sasniegtu finišu, vairāk kā 110 dalībniekiem četrās dienās jāveic 22 ātrumposmi ar kopējo garumu 434 km. Anda Neikšāna pilotētajai R4 klases Subaru Impreza STR12 piešķirts 58. starta numurs. Latviešiem turpmākajās dienās būs jāsacenšas ne tikai ar tiešajiem konkurentiem Rally Class ieskaitē, bet itin visiem dalībniekiem, kas pieteikušies N4 klases ieskaitē. Pēc pirmā 3,27 km garā Super Special ātrumposma Lisabonā ceļā uz 300 km attālo rallija centru Faro, WRC 4. posma dalībniekiem nāksies izbaudīt Portugāles rallija jaunumu – trīs nakts ātrumposmus ar kopējo garumu 35,58 km.

LMT rallija komanda aicina pietiekties SMS/MMS rallija karsto ziņu servisam, kas piedāvā LMT un O!Kartes abonentiem bez maksas saņemt ziņas un attēlus no WRC posma Portugālē, kā arī citiem rallijiem. Pieteikties iespējams nosūtot īsziņu RALLIJS uz kodu 1611. Pieteikšanās īsziņai ir standarta SMS cena. Tuvāku informāciju iespējams saņemt LMT rallija komandas mājaslapā www.neiksans.lv.
Komandas ģenerālsponsors kopš 2004. gada ir Latvijas Mobilais Telefons. Sponsori ir LEC un Samsung Electronics Baltic, atbalstītāji – Neste Latvija, Inter-Riga, SHARP. Tehnisko nodrošinājumu sniedz Neiksans Rally Sport, Samsonas transmission un ProRacing.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *