Plangi: “Prieks, ka Sāremā rallijā biju tikpat ātrs kā Lukjaņuks”

Igaunijas salā Sāremā aizvadīts noslēdzošais Igaunijas rallija čempionāta posms, kurā uz starta izgāja gandrīz 150 ekipāžas. Šajā kuplajā dalībnieku sastāvā ar piecām ekipāžām arī startēja ASRT rallija komanda – Sīms Plangi, Igors Bulancevs, Petrs Turkins, Vadims Kuzņecovs un Dmitrijs Feofanovs.

Pēc pirmās dienas trīs posmiem, kas notika tumsā, vadībā atrādās Timu Korge, kurš brauca ar Ford Fiesta R5 mašīnu. Tikmēr sīva cīņa par otro un trešo vietu norisinājās starp Alekseju Lukjaņuku un Sīmu Plangi.

Rallija otrā diena iesākās ar mitru un rudenīgu laiku, kur vietām zemes virsmu klāja bieza migla. Taču tas netraucēja arī otrajā dienā par uzvaru cīnīties pirmās dienas trīs ātrākajiem braucējiem, kur beigās laimīgu uzvaru svinēja Korge. Līdz pēdējam posmam otrais bija Lukjaņuks, taču tad krievu sportists neizturēja spriedzi un pēdējā posmā sagriezās. Šī kļūda uz otro vietu absolūti un pirmo N4 klasē ļāva pakāpties ASRT komandas pilotam Plangi, kurš visa rallija garumā demonstrēja lielisku ātrumu.

11.vietu absolūti un piekto N4 klasē izcīnīja Bulancevs, 30.vietu absolūti un piekto A7 klasē izcīnīja Turkins, 1.vietā A8 klasē finišēja Kuzņecovs, bet Feofanovs pēdējā ātrumposmā bija spiests izstāties divu pārsistu riepu dēļ.

“Prieks, ka visa rallija laikā izdevās būt tikpat ātram, kā Lukjaņukam, bet dažos posmos man pat izdevās apsteigt Alekseju. Diezgan daudz laika zaudējām pirmās dienas tumsas ātrumposmos, jo nejutos komfortabli. Bija nelielas problēmas ar gaismām, tāpēc nevarēju precīzi redzēt līkumu ieejas, kur arī zaudēju laiku. Ja es tumsas posmos braucu uz kādiem 95%, tad Lukjaņuks, iespējams, tos posmus veica uz 105%,” pēc rallija stāsta Sīms Plangi.

“Kopumā rallijs bija labs, jo spējām uzrādīt lielisku rezultātu, kā arī spējām sasniegt finišu, kur mašīnai nebija neviena bojājuma vai skrāpējuma. Lieliski tādā veidā noslēgt sezonu.”

Atskatoties uz aizvadīto sezonu kopumā, Plangi līdz galam nav ar to apmierināts. “Šī sezona man nebija tik veiksmīga, jo bija gan tehniskas problēmas, gan arī pats pieļāvu kļūdas. Šo iemeslu dēļ neizdevās sasniegt nosprausto mērķi – kļūt par Igaunijas čempionu N4 klasē. Taču visi ASRT komandā strādāja labi, kas arī atspoguļojās pēdējos divos rallijos, kas mums bija īpaši veiksmīgi. Līdz ar to var teikt, ka sezonu noslēdzām pozitīvi. Nākamajā gadā ir pozīcijas, kurās varu uzlabot savu sniegumu,” pārdomas beidz Plangi.

Prieks par lielisko Plangi rezultātu bija arī ASRT komandas vadītājam Mārcim Ķenavam. “Liels prieks atkal redzēt ASRT rallija komandas braucēju uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Apsveicu gan Sīmu, gan Alekseju ar lielisku cīņu visa rallija garumā. Šis rallijs ir viens no sarežģītākajiem visā sezonā, ceļa segums ir neprognozējams, jo laika apstākļi mainās ik pēc piecām minūtēm. Jau nākamnedēļ komanda aizvadīs pēdējo posmu Latvijas rallija čempionātā, kur Igors Bulancevs cīnīsies par vietu uz pjedestāla LRČ kopvērtējumā N4 grupā. Pēc tam jau sāksim gatavošanos 2015. gada sezonai, kas solās būt ļoti aizraujoša,” tā Mārcis Ķenavs.

Info: asrt.eu

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *