Kens Bloks vienīgo WRC posmu šogad aizvadīs Spānijā

74 mašīnas stāsies uz starta “RallyRACC Rally de Espana” autosacīkstēs, kas būs pasaules rallija čempionāta priekšpēdējais posms. Rallijs startēs nākamajā ceturtdienā, 23. oktobrī.

Salīdzinot ar pagājušo gadu, šogad Spānijas WRC rallijā startēs par 10 ekipāžām vairāk. To vidū būs WRC, WRC2 un “Drive DMACK Trophy” čempionātu braucēji.

WRC klasē reģistrētas 16 mašīnas. Viena no tām būs “Ford Fiesta RS WRC”, ko pilotēs amerikāņu zvaigzne Kens Bloks. Šosezon pasaules čempionātā viņš vēl nebija braucis un šis sportistam vispār būs tikai otrais rallijs šajā gadā. Iepriekš viņš februārī piedalījās “Rally America” čempionāta posmā “Rally in the 100 Acre Wood”, kur izcīnīja uzvaru. Bloks šogad pamatā startē “Global RallyCross” rallijkrosa čempionātā.

Kopumā Spānijas rallijā startēs septiņas “Ford” markas WRC mašīnas, kā arī pa trim “Volkswagen”, “Citroen” un “Hyundai” marku šīs klases spēkratiem. Danijs Sordo noteikti būs viens no favorītiem savās mājās, startējot ar “Hyundai i20 WRC”. Viņš šajā rallijā piedalījies septiņas reizes, piecas kāpjot uz pjedestāla.

18 mašīnas gatavojas startēt WRC2 klasē, tostarp Nasers Al-Atija, kurš šogad jau uzvarējis trīs posmos. Tāpat uz starta izies igaunis Karls Krūda, taču šajā posmā nestartēs Ots Tanaks.

“Drive DMACK Trophy” čempionātā, kur sportisti startē ar identiskām “Ford Fiesta R2” mašīnām, šis būs pēdējais no ieskaites posmiem. Tur līderis ir igaunis Sanders Pārns. Viņš būs ierindā arī šajā reizē.

Spānijas rallija dalībnieki WRC klasē:

#1 – Sebastjans Ožjē (Volkswagen Polo R WRC)
#2 – Jari-Mati Latvala (Volkswagen Polo R WRC)
#3 – Kriss Mīke (Citroen DS3 WRC)
#4 – Madss Ostbergs (Citroen DS3 WRC)
#5 – Miko Hirvonens (Ford Fiesta RS WRC)
#6 – Elfins Evanss (Ford Fiesta RS WRC)
#7 – Tjerī Noivils (Hyundai i20 WRC)
#8 – Danijs Sordo (Hyundai i20 WRC)
#9 – Andreass Mikelsens (Volkswagen Polo R WRC)
#10 – Roberts Kubica (Ford Fiesta RS WRC)
#12 – Halids Al-Kasīmī (Citroen DS3 WRC)
#14 – Jurijs Protasovs (Ford Fiesta RS WRC)
#15 – Kens Bloks (Ford Fiesta RS WRC)
#16 – Henings Solbergs (Ford Fiesta RS WRC)
#20 – Heidens Padons (Hyundai i20 WRC)
#21 – Martins Prokops (Ford Fiesta RS WRC)

Pilns Spānijas rallija dalībnieku saraksts >>

Info: rallyracc.com / wrc.com
Foto: flickr.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *