Lukjaņuks: “Ar katru nākamo ātrumposmu braucām arvien piesardzīgāk”

Aleksejs Lukjaņuks 2014. gada sezonā ir izpildījis visus galvenos iepriekš nospraustos mērķus, kļūstot par rallija čempionu gan Krievijā, gan Igaunijā.

Iepriekšējās nedēļas nogalē Lukjaņuks startēja Igaunijas rallija čempionāta noslēdzošajā posmā Sāremā salā, kur viņam faktiski atlika nobraukt līdz finišam, lai iegūtu čempiona titulu. Jau vēstīts, ka uzvaru Sāremā rallijā guva mājinieks Timmu Korge, kurš tādā veidā kļuva par EMV1 klases čempionu, otrais finišēja Sīms Plangi, kuram sezona kopumā nav izdevusies laba, bet Lukjaņuks pēdējā ātrumposmā no otrās vietas atkrita uz trešo, tomēr izcīnot Igaunijas titulu gan absolūtajā ieskaitē, gan EMV2 jeb N4 klasē.

Aleksejs Lukjaņuks:

“Šo sacīksti mēs sākām ar 27 punktu pārsvaru pār otro pozīciju, kas nozīmēja, ka nepieciešams finišēt ne zemāk par 26. vietu, ja pieņem, ka uzvaru sacensībās izcīna mūsu lielākais konkurents Rolands Murakass. Uzdevums nebija no grūtākajiem, taču obligāti bija jāfinišē. Tā kā Timmu Korge brauca ar klasi labāku mašīnu, ar viņu cīnīties bija grūti. Lai gan sākotnēji parādījām labu tempu, atbildība ar katru ātrumposmu pieauga un slidenajās vietās braucām arvien uzmanīgāk. Un šādu vietu šajā rallijā bija daudz. Pēdējo ātrumposmu sākām bez iespējas atvinnēt sekundes, kas nepieciešamas, lai uzvarētu sacensību absolūtajā vērtējumā.”

“Noslēdzošajā ātrunmposmā kādā ātrā un slidenā vietā saslīdēju,” skaidro Lukjaņuks. “Lai neielidotu sētā, biju spiests strauji sagriezt mašīnu, kā dēļ zaudējām aptuveni astoņas sekundes. Šī iemesla dēļ pazaudējām otro vietu Sīmam Plangi. To nevarētu nosaukt par drāmu, jo šoreiz braucām, lai uzvarētu čempionātā. Citi bija ieradušies, lai uzvarētu Sāremā rallijā, tāpēc mēs visi izpildījām savus uzdevumus – Korge uzvarēja R5 klasē, bet Plangi bija pirmais N4 klasē un guva sen gaidītu pjedestālu. Viņam visu gadu īsti negāja – bija avārijas un tehniskas problēmas, bet šis ir kā labs bonuss sezonas noslēgumā. Arī mēs guvām nesliktu vietu – ne vien kāpām uz pjedestāla, bet arī izpildījām sezonas galveno uzdevumu, par ko esmu ļoti priecīgs un vienkārši laimīgs.”

Lukjaņuks arī Krievijas rallija čempionātā šogad guva titulus gan absolūtajā ieskaitē, gan N4 klasē.

2014. gada Igaunijas rallija čempionāts

Absolūtā ieskaite:

1. Aleksejs Lukjaņuks, 597
2. Rokands Murakass, 569
3. Markuss Abrams, 569
4. Hendriks Kerss, 540
5. Radiks Šajmijevs, 496
6. Timmu Korge, 494
7. Kristo Subi, 454
8. Kristens Kelements, 452
9. Tomass Vasks, 432
10. Sanders Pārns, 418

EMV1 klase:

1. Timmu Korge, 125
2. Radiks Šajmijevs, 104
3. Vadims Kuzņecovs, 63
4. Rauls Jētss, 51
5. Runno Ubinhains, 46

EMV2 klase:

1. Aleksejs Lukjaņuks, 156
2. Rolands Murakass, 100
3. Markuss Abrams, 87
4. Sīms Plangi, 85
5. Rainers Auss, 53

EMV3 klase:

1. Sanders Pārns, 125
2. Rasmuss Ūstulnds, 97
3. Kristens Kelements, 89
4. Rainers Rohtmets, 75
5. Gustavs Krūda, 55

Pārējās klasēs Igaunijā šogad uzvarēja Kristo Subi (EMV4), Rainers Meuss (EMV5), Kristjans Siniks (EMV6), Tomass Vasks (EMV7), Hendriks Kerss (EMV8) un Tāvi Nīnemetss (EMV9).

Igaunijas rallija čempionāta pilnas kopvērtējumu tabulas >>

Info: almrally.ru / autosport.ee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *