Otepē ziemas rallijā savā ieskaitē uzvar Blūms/Eglītis un Dīriņš/Lasmanis

Nedēļas nogalē tika aizvadīts Igaunijas rallija čempionāta otrais posms “Otepää talveralli 2024”, kurā uzvaru sasniedza mājinieka Gregora Jētsa ekipāža. Tikmēr pie uzvarām savās ieskaites grupās tika latvieši Emīls Blūms un Didzis Eglītis, kā arī Madars Dīriņš un Gints Lasmanis.

Pirmajā rallija dienā notika divi ātrumposmi pa tumsu, bet lielākās cīņas risinājās nākamajā dienā vēl astoņu ātrumposmu ietvaros.

Gregors Jētss startēja ar jaudīgo “Škoda Fabia Rally2 evo” automašīnu un finišā par 19 sekundēm uzveica Karlu Martinu Volveru, kurš savukārt trasē devās ar “Škoda Fabia Proto”. Volvers bija līderis pēc pirmās dienas, bet jau otrās dienas sākumā Jētss pārņēma pirmo vietu, ko neatdeva līdz finišam. Abas ekipāžas uzvarēja katra savā grupā.

Ātrākie no latviešiem bija Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”). Viņi guva trešo vietu absolūti un uzvarēja EMV5 vērtējumā. Trešie šīs grupas ieskaitē finišēja Kalvis Blūms/Ralfs Lipstoks (“Mitsubishi Lancer Evo VI”).

Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (“Honda Civic Type-R EP3”) bija ātrākie starp EMV7 ekipāžām, otrās vietas ieguvējus apsteidzot par pusotru minūti. Mūsu sportisti šogad plāno aizvadīt pilnu sezonu Igaunijā.