Emīls Blūms: “Mazliet pat neticami, ka izdevās uzvarēt”

Foto: Eesti Autospordi Liit

WRC posma “Rally Estonia” ietvaros ceturtdien un piektdien norisinājās arī Igaunijas rallija čempionāta posms. Uzvaru EMV5 klasē izcīnīja Emīls Blūms / Didzis Eglītis, apsteidzot savus sīvākos konkurentus, igauņus Timmu Korgi / Arro Vahtru. Blūms atzina, ka šī bija emocionāli smaga sacīkste un uzvara nenāca viegli.

Ekipāžām nacionālā čempionāta ieskaitē ceturtdien bija jāveic viens ātrumposms, savukārt piektdien visas dienas garumā – četri, kurus ne visas veica, jo tie tika atcelti.

Emīls Blūms, “Rallyworkshop” komandas rallija pilots: “Finišs ļoti emocionāls, mūsu ekipāža ir uzvarējusi, bet brāļa [Kalvja Blūma] jaunais auto pilnībā sadedzis – skumji ne tikai man un tuvajiem, bet pārdomu pilna arī autosporta sabiedrība. Sacensību vidū atrast spēku bija grūti visiem. Protams, labi, ka ne pilots, ne stūrmanis nav cietuši. Tāds ir šis sports – pat sagatavošanās process mums bija grūts, sajūta, ka kāds liek sprunguļus spieķos un nekas nenotiek kā plānots. Mehāniķi pirms sacensībām divas diennaktis negulēja, jo visu laiku redzējām tehniskas problēmas. Arī sacensību laikā – pēkšņi neiet sarunu iekārta mašīnai, tad paši kļūdāmies. Neviens jau nekad nav teicis, ka būs viegli – tiešām prieks, ka šīs sacensības ir noslēgušās. Mazliet pat neticami, ka izdevās uzvarēt.”

Ceturtdienas vakarā E.Blūms / D.Eglītis trasē devās kā noslēdzošā ekipāža, kad jau bija iestājusies tumsa un trases segums bija sliktāks nekā varēja iedomāties – sajūta, ka brauktu off road sacensībās, nevis rallijā. Savukārt piektdienas noslēdzošajā ātrumposmā startēja uzreiz aiz pasaules čempionāta klases automašīnām, tad varēja izbaudīt braukšanu un justies droši, parādīt savu ātrumu.

E.Blūms / D.Eglītis saglabā ātrākās Baltijas ekipāžas titulu savā klasē. Nākamās sacensības paredzētas jau nākamajā nedēļas nogalē, piedaloties Lietuvas rallija čempionāta posmā. 4.-5. augustā ekipāža piedalīsies rallijā “Cēsis”.

EMV5 klases rezultāti:

Informāciju sagatavoja: 
Anda Podziņa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *