Emīla Blūma un Madara Dīriņa ekipāžām uzvaras Igaunijas čempionātā

Piektdien un sestdien “Rally Estonia” ietvaros norisinājās Igaunijas rallija čempionāta ceturtais posms. Savās klasēs uzvaras izcīnīja Emīla Blūma un Madara Dīriņa pilotētās ekipāžas.

Igaunijas čempionāta sacensības startēja piektdienas vakarā ar Tartu pilsētas ātrumposmu, bet turpinājās vēl ar četriem dopiem sestdien. Kopējā distance sastādīja 73.84 km.

Emīls Blūms/Didzis Eglītis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) bija EMV5 klases vadībā kopš pirmā ātrumposma. Sevišķi labs veikums mūsu braucējiem padevās 17 km garajā SS3, kad tuvākais sekotājs Timmu Korge (“Mitsubishi Lancer Evo X”) tika pārspēts par gandrīz 24 sekundēm. Tobrīd kopvērtējumā Blūma ekipāžas pārsvars sasniedza nepilnu pusminūti. Kopumā latvieši bija ātrākie trīs ātrumposmos, ieskaitot “Power Stage” un finišā pārspēja Korgi par 18 sekundēm. Trešajā vietā šajā klasē ierindojās Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (“Subaru Impreza ST”).

Tikmēr Madars Dīriņš/Gints Lasmanis (“Honda Civic Type-R”) uzvarēja EMV7 klasē, tuvāko sekotāju Sanderu-Eriku Tītsu (“Volkswagen Golf II”) pārspējot par 51 sekundi. Dīriņa/Lasmaņa duets neuzvarēja tikai trešajā ātrumposmā, kur ieņēma otro pozīciju, un bija vadībā savā klasē visa rallija garumā. Absolūtajā ieskaitē Blūms/Eglītis ieņēma sesto vietu, bet Dīriņš/Lasmanis ierindojās 16. vietā.

Kā vēstījām iepriekš, liela neveiksme piemeklēja Kalvja Blūma un Ralfa Lipstoka ekipāžu, kuras nesen iegādātais “Mitsubishi Lancer Evo VI” ceturtajā ātrumposmā pēkšņi aizdegās un pilnībā sadega.

Ātrākie absolūtajā vērtējumā bija mājinieki, kas startē arī pasaules čempionāta WRC2 ieskaitē. Uzvaru guva Georgs Linnamae (“Hyundai i20 N Rally2”), kuram vien par trim sekundēm izdevās uzveikt Egonu Kauru (“Škoda Fabia RS Rally2”). Linnamae bija vadībā pēc Tartu dopa, bet pēc SS2 pirmo pozīciju pārņēma Kaurs. Linnamae izdevās atgriezties līdera godā pēc SS4, bet “Power Stage” ātrumposmā mazliet palielināt pārsvaru. Trešo vietu izcīnīja Roberts Virvess (“Ford Fiesta Rally2”), uzvarētājam piekāpjoties par nepilnām desmit sekundēm.

Augusta nogalē gaidāmais “Paide Ralli” reizē būs gan Igaunijas čempionāta piektais, gan Latvijas čempionāta septītais posms.