Rovanperam neliels pārsvars pār Noivilu ‘Rally Estonia’ piektdienas ātrumposmos

Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

“Rally Estonia” piektdienas ātrumposmos dienas otrajā daļā Kalla Rovanpera atņēma pirmo pozīciju Tjerī Noivilam, tomēr izveidot lielu pārsvaru nespēja. Pirms sestdien gaidāmajiem notikumiem abus vadošos pilotus šķir tikai trīs sekundes.

Igaunijā šobrīd tiek aizvadīts pasaules rallija čempionāta astotais posms. Jau piektdien risinājās Tartu pilsētas ātrumposms, pēc kura vadību sacensībās dalīja Esapeka Lapi un Elfins Evanss. Savukārt mājinieks Ots Tanaks, kā ziņots iepriekš, vēl pirms starta saņēma piecu minūšu sodu, jo mašīnai bija nepieciešams nomainīt motoru.

Šodien tika veikti septiņi ātrumposmi – trīs rīta pusē un vēl četri pēcpusdienā. Jau SS2 rallija vadību pārņēma “Hyundai” pilots Noivils. Visos trīs rīta ātrumposmos viņš bija otrais, kamēr dominēja kopējos rezultātos tālu aizmugurē esošais Tanaks. Dodoties uz servisa parku, Rovanpera viņam zaudēja nepilnas septiņas sekundes.

Pēcpusdienas cēlienu ar divām uzvarām iesāka Rovanpera, kas “Toyota” braucējam ļāva kļūt par sacensību līderi. SS7 un SS8 atkal labākie laiki Tanakam, bet Rovanpera nekur tālu atrauties no sava tiešā konkurenta nespēja, un Noivils viņam pašlaik ir trīs sekundes aizmugurē.

Lapi un Evanss atkāpušies uz trešo un ceturto vietu, taču abiem vadošajiem braucējiem nezaudē daudz. Lapi ir 12 sekundes aiz līdera, Evanss atpaliek 14. Pasaules čempionāta debijā pie “Hyundai i20 N Rally1” stūres lielisks sniegums Tēmu Suninenam – viņš pašlaik piektais, aptuveni pusminūti aiz Rovanperas. Pirms tam sportists ar šo auto bija aizvadījis tikai vietējā mēroga ralliju turpat Igaunijā.

WRC2 klasē vēl pēc četriem ātrumposmiem vadībā bija Olivers Solbergs, bet SS5 izstājās ar salauztu piekari. Rezultātā par līderi kļuva Andreass Mikelsens, kurš tagad ir 17 sekundes priekšā Sami Pajari, kamēr trešo vietu ieņem un jau gandrīz minūti aizmugurē līderim ir Emils Lindholms. Pēc SS6 jau uz otro vietu bija pacēlies mājinieks Egons Kaurs, tomēr tad vējstikls kļuva slikti caurredzams, kas maksāja daudz laika un pozīcijas.

Sestdien “Rally Estonia” ietvaros jāveic deviņi ātrumposmi, bet sacensības noslēgsies ar četriem ātrumposmiem svētdien.

“Rally Estonia” rezultāti pēc SS8:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *