Emīls Blūms: “Kopvērtējumā lielu lomu nospēlēja ziemas sezona”

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Lietuvas rallija čempionāts noslēdzās ar “Samsonas Rally Utena”, kur pārliecinoši savā klasē uzvaru gan šajā rallijā, gan sezonas kopvērtējumā izcīnīja Emīls Blūms / Didzis Eglītis. Šīs sacensības bija arī Latvijas rallija čempionāta sezonas noslēguma posms. Šo posmu ekipāža uzvarēja, savukārt 2023.  gada Latvijas rallija čempionāta sezonu noslēdza otrajā vietā.

“Samsonas Rally Utena” – absolūtajā kopvērtējumā ekipāža E. Blūms / D. Eglītis finišēja ceturtajā vietā. Rallija kopvērtējuma uzvara K.P.Nordstrand/J.N.Listerud, otrajā vietā lietuviešu ekipāža V. Jurkevičius / A. Paliukenas, atpaliekot no līdera 20.04 sekundes. Trešajā vietā igauņi E. Kaur / A. Birjukov, līderim zaudējot 21.06 sekundes. Rallijs norisinājās sestdien un svētdien, ar kopējo distanci 118,30km. Visām ekipāžām kopumā 14 ātrumposmi, kas bija ātri, tehniski un baudāmi, gan sportistiem gan skatītājiem. Rallija organizatori bija cītīgi strādājuši, lai radītu svētku atmosfēru.

Emīls Blūms, Rallyworkshop komandas rallija pilots: “Sestdien bija mainīgi laikapstākļi, reizēm lija – mums visiem bija jābūt precīziem, jo slīdēja vairāk nekā ierasts. Ātrumposmi bija ar mainīgu tempu – gan ļoti šauri, gan vēlāk ar risēm, precīzi jāstrādā, lai nesabojātu auto, kļūdas maksātu dārgi. Trasē bija izveidoti tramplīni, kuros guvām labas emocijas. Milzīgs paldies ikvienam no mūsu komandas, mehāniķiem, atbalstītājiem, ģimenei un draugiem. Sporta rezultāti ir atkarīgi no daudzām mazām lietām – tehnikai jābūt kārtībā, pašiem fiziski spēcīgiem un mentāli stipriem.”

“Lai arī Lietuvas rallija čempionātā izcīnīta uzvara, prieku mazliet aizēno otrā vieta Latvijas rallija čempionātā, sezonas kopvērtējumā. Ja skatāmies kopumā, sezona ir bijusi ļoti aktīva, stabila un ir gan pārliecība, gan ātrums. Sezonas kopvērtējumā redzam, ka lielu lomu nospēlēja ziemas sezona, kur Gulbenes rallija posmā, tehniskā kontrole pēc uzvaras absolūti, mūsu ekipāžu diskvalificēja. Saprotu, ka tehniskais sporta veids, var būt dažādi, bet tomēr, tas atstāj iespaidu uz sezonu kopumā,” atzīst E. Blūms.

Jau šajā nedēļas nogalē Igaunijas rallija čempionāta noslēgums – “Rally Saaremaa”.

Latvijas čempionāta kopvērtējums LRČ5 grupā:

Informāciju sagatavoja: 
Linda Vecgaile

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *