Ostbergam piespriež sodu par lamāšanos TV kameras priekšā

07/06/2021 |

Foto: wrc.com

Norvēģu pilots Madss Ostbergs, kurš svētdien pasaules rallija čempionāta posmā Sardīnijā guva otro vietu WRC2 klasē, ar necenzētas leksikas izmantošanu TV kameras priekšā saņēmis 1000 eiro sodu, kā arī viņam nosacīti atņemti 25 ieskaites punkti.

Pēc 18. ātrumposma, kurā plīsa viena no viņa “Citroen C3 Rally2” mašīnas riepām, liekot zaudēt līderpozīciju WRC2 vērtējumā, tiešraides intervijas laikā Ostbergs izmantoja rupjus lamuvārdus, paužot savas sajūtas par notikušo un nosodot “Pirelli” riepu kvalitāti.

“Esmu tik sasodīti nokaitināts, ka tas visu laiku notiek,” skanēja Ostberga komentārs, kurā viņš angliski izmantoja daudz rupjākus apzīmējumus situācijai. “Šīs sasodītās sūda riepas – es nekam neuzbraucu, bet tā vienkārši pārplīsa. Sūda elle, esmu tik sasodīti noguris.”

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA) uzsāka pārbaudi, secinot, ka ir pārkāpts starptautiskais sporta kodekss un FIA WRC sportiskie noteikumi. Tiesneši viņam piesprieda 1000 eiro sodu, kā arī nosacīti atņēma 25 punktus WRC2 čempionāta pilotu ieskaitē, kas reāli tiks izdarīts, ja šosezon Ostbergs vēlreiz paveiks līdzīgu pārkāpumu.

Ostbergs Sardīnijas rallijā cīnījās par uzvaru ar Jari Hutunenu, kurš sacīkšu noslēdzošo dienu uzsāka ar 2.7 sekunžu pārsvaru, jo konkurents iepriekšējā dienā bija saņēmis vienas minūtes sodu par novēlotu ierašanos laika kontrolē. Jau pirmajā no dienas četriem ātrumposmiem Ostbergs vadību atguva, bet otrajā dopā atkal zaudēja līderpozīciju plīsušās riepas dēļ. Ostbergs nepadevās, atgūstot 15 sekundes, bet tad bojāta bremžu trubiņa atņēma viņam pēdējo cerību uzvarēt. Lai gan arī Hutunens cīnījās ar tehniskām problēmām, viņam izdevās uzvarēt “Power Stage” ātrumposmā un triumfēt rallijā ar septiņu sekunžu pārsvaru.

“Pēdējā un priekšpēdējā ātrumposmā man bija problēmas ar dzinēju,” skaidro Hutunens, kuram šī ir pirmā WRC2 uzvara sezonā un otrā karjerā. “Pēc ilga, ilga laika man atkal padevās labs rallijs.”

Ja Ostbergs būtu uzvarējis, viņš kļūtu par WRC2 čempionāta līderi, bet tagad ierindojas otrajā vietā, divus punktus aiz tautieša Andreasa Mikelsena, kurš šajā posmā piedzīvoja avāriju. Tāpat pamatīgu negadījumu Sardīnijā piedzīvoja igaunis Georgs Linnamē.

Sardīnijas rallija rezultāti WRC2 klasē:

Vieta Valsts Pilots Auto Komanda Rezultāts
1. flag Jari Huttunen Hyundai i20 R5 Hyundai Motorsport N 3:28:58.1
2. flag Mads Østberg Citroën C3 Rally2 Team TRT World Rally Team +7.5
3. flag Marco Bulacia Wilkinson Škoda Fabia Rally2 evo Toksport WRT +2:02.9
4. flag Martin Prokop Ford Fiesta Rally2 M-Sport Ford WRT +7:53.4
5. flag Enrico Brazzoli Škoda Fabia R5 Movisport SRL +28:51.5
6. flag Adrien Fourmaux Ford Fiesta Rally2 M-Sport Ford WRT +1:09:34.1
NF flag Andreas Mikkelsen Škoda Fabia Rally2 evo Toksport WRT Avārija
NF flag Sean Johnston Citroën C3 Rally2 Saintéloc Junior Team Avārija
NF flag Georg Linnamäe Volkswagen Polo GTI R5 ALM Motorsport Avārija

WRC2 kopvērtējums pēc 5. posma:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. flag Mikkelsen Andreas 68
2. flag Østberg Mads 66
3. flag Bulacia Wilkinson Marco 63
4. flag Lappi Esapekka 59
5. flag Suninen Teemu 41
6. flag Fourmaux Adrien 34
7. flag Brazzoli Enrico 31
8. flag Huttunen Jari 30
9. flag Gryazin Nikolay 29
10. flag Prokop Martin 28
11. flag Camilli Eric 24
12. flag Johnston Sean 17
13. flag Veiby Ole Christian 13
14. flag Brynildsen Eyvind 12
15. flag Solberg Oliver 10
16. flag Linnamäe Georg 4
17. flag Kristensson Tom 2

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool