Mikelsens uzvar pēc vienas no labākajām cīņām karjerā

Nedēļas nogalē notikušajā pasaules rallija čempionāta Zviedrijas posmā WRC2 klasē uzvaru izcīnīja pērnās sezonas čempions Andreass Mikelsens, kurš atzina, ka tā bijusi viena no viņa karjeras labākajām cīņām. Neilgi pirms sacensību beigām, atrodoties trešajā vietā, tikmēr avāriju piedzīvoja Nikolajs Grjazins.

Trīs dienu garumā notikušais “Rally Sweden” pirmo reizi risinājās tik tālu valsts ziemeļos, Umejas apkaimē, kur braucējus sagaidīja 19 ātrumposmi, lai gan divi no tiem tika atcelti jau pirms sacensību sākuma. WRC2 klasē par uzvaru cīnījās divas norvēģu ekipāžas – Mikelsenam spēcīgs sāncensis izrādījās Ole-Kristians Veibijs, ar kuru dzīvē abi ir labi draugi. Veibijs iepriekš bija “Hyundai” rūpnīcas pilots, bet tagad startē ar “Volkswagen Polo GT R5” automašīnu. Viņam šis bija pirmais pasaules čempionāta posms pēc pusgadu ilgās diskvalifikācijas izciešanu par “Covid-19” protokola neievērošanu.

Piektdien sacensību vadībā bija tieši Veibijs, bet Mikelsens, kurš startē ar “Škoda Fabia Rally2 evo”, viņu apdzina dienas noslēdzošā ātrumposma laikā, kad konkurents noslāpa un zaudēja laiku. Sestdienas rītā abus šķīra tikai četras sekundes. Pēc SS10 Veibijs atguva līderpozīciju, bet tad atkal Mikelsens atgriezās pirmajā vietā un dienas beigās bija jau nepilnas 11 sekundes priekšā. Svētdien Veibijs atkal pietuvojās, bet izšķirošais bija priekšpēdējais, 18. ātrumposms, kurā viņš saslīdēja, ļaujot Mikelsens iegūt būtisku pārsvaru. Finišā Veibijs atpalika 23 sekundes.

Mikelsens pirms tam WRC2 klasē uzvarēja arī Montekarlo rallijā, līdz ar to viņam šī ir otrā uzvara divos posmos. Absolūtajā ieskaitē turklāt viņš Zviedrijas posmā ierindojās augstajā septītajā vietā.

“Šī bija viena no manām labākajām cīņām karjerā,” atzina uzvarētājs. “Ole Kristians aizvadīja lielisku ralliju. Zinu, ka pēdējos 12 mēnešus viņš ir strādājis ļoti smagi, tāpēc priecājos, ka šajās sacīkstēs spēja ierasties un parādīt tik atzīstamu rezultātu.”

Trešo vietu WRC2 klasē guva Jari Hutunens no “M-Sport Ford” vienības. Viņš uz trešo vietu pacēlās pēc tam, kad SS18 avarēja Nikolajs Grjazins. Desmit sekundes no “Top 3” atpalika ceturtās vietas ieguvējs igaunis Egons Kaurs, bet viņa tautietis Georgs Linnemāe izcīnīja piekto vietu, kā arī triumfēja “WRC2 Junior” ieskaitē. 23 gadus vecais Linnemāe zaudēja aptuveni pusminūti, kad sestdienas rītā saslīdēja, taču turpinājumā spēja lieliski atgūties.