Evanss: “Izstāšanās iemesls nebija avārija”

Foto: Toyota Gazoo Racing

“Toyota” pilots Elfins Evanss atklājis, ka Zviedrijas rallijā bija spiests izstāties nevis avārijas, bet gan hibrīda sistēmas kļūmes dēļ.

Lai gan pēc laika soda saņemšanas otro dienu Evanss uzsāka 18 sekundes aiz komandas biedra, četru ātrumposmu laikā vēl bija izredzes pacīnīties par uzvaru. Tomēr jau svētdienas pirmajā ātrumposmā viņā kādā ātrā līkumā saslīdēja un spēcīgi ar mašīnas priekšu ietriecās kupenā.

“Saslīdējām diezgan lielā ātrumā,” skaidro Evanss. “Bijām sabojājuši mašīnas priekšu un vajadzēja apstāties, lai veiktu remontdarbus. Tas izdevās samērā veiksmīgi, lai gan prasīja laiku, un mēs varējām turpināt braukšanu.”

Drīz pēc tam ekipāža izstājās, bet tagad britu pilots stāsta, kas bija patiesais iemesls.

“Jau pēc tam nācās stāties malā, jo bija radusies kļūme ar hibrīda sistēmu,” skaidro Evanss. “No rīta vēl redzējām, ka deg zaļā gaisma, bet vēlāk, kad mēģinājām to ieslēgt, nekādu indikatoru nebija. Noteikumi nosaka, ka tādā gadījumā ir jāapstājas. Protams, mēs jau pirms tam bijām zaudējuši daudz laika, bet mērķis bija dabūt vismaz kaut kādus punktus, kaut vai no “Power Stage” ātrumposma.”

Jau piektdien hibrīda kļūmes dēļ izstāties bija spiests “Hyundai” braucējs Ots Tanaks, par ko šīs sistēmas izstrādātājs “Compact Dynamics” publiski atvainojās igauņu sportistam.

Sarkanais brīdinājuma signāls nozīmē, ka hibrīda sistēmas kļūmes dēļ tiesnešiem bez īpaša ekipējuma ir bīstami pieskarties mašīnai, jo iespējama liela strāvas noplūde. Savukārt, ja brīdinājums nedeg vispār, var pieņemt, ka tā ir paša signāla vaina vai arī hibrīda sistēma ir sabojājusies. Līdz ar to šādos gadījumos ekipāžai ir obligāti jāapstājas.

Ņemot vērā, ka Evanss ir aizvadīto divu sezonu vicečempions, bet Sebastjēns Ožjē vairs pilnu sezonu neaizvada, tieši brits ir viens no galvenajiem favorītiem uz šī gada titulu. Tiesa, sākums izdevies pagalam neveiksmīgs, jo pirmajā posmā Montekarlo viņš piedzīvoja avāriju, kā rezultātā palika 21. vietā. Līderis kopvērtējumā tagad ir Kalle Rovanpera, kurš Montekarlo rallijā finišēja ceturtais, bet Zviedrijā uzvarēja.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com