Mārtiņš Sesks startēs ERC pirmajā posmā Portugālē

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jau nākamnedēļ ar pirmo posmu Portugālē startēs Eiropas rallija čempionāta (ERC) jaunā sezona. Sacensībām pieteikusies arī Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža, kas startēs ar pilnpiedziņas auto.

“Rally Serras de Fafe e Felgueiras” būs grants rallijs, kas norisināsies 11. un 12. martā. Sportistiem divās dienās būs jāaizvada 17 ātrumposmi 196 kilometru kopgarumā.

Sesks/Francis dalībai sacensībās pieteikušies lietuviešu komandas “Proracing Rally Team” sastāvā ar tās sagatavoto “Škoda Fabia Rally2-Kit” automašīnu. Šī būs otrā reize, kad latvieši startēs ar šo auto, jo Sesks to pilotēja arī nesen notikušajā rallijā “Sarma”, kur izcīnīja septīto vietu kopējā vērtējumā un pirmo LRČ3 grupā.

Šī gan nebūs pirmā reize, kad Sesks Eiropas čempionātā uz starta stāsies ar pilnpiedziņas mašīnu. Jau 2019. gadā viņš aizvadīja divus posmus pie “Škoda Fabia R5” stūres, Liepājas rallijā (attēlā) sasniedzot trešo vietu, bet Romas rallijā ieņemot astoto vietu absolūtajā ieskaitē.

Fafes un Felgeirašas rallijā, kas būs pirmais no astoņiem šogad paredzētajiem posmiem, startēs vairāk par 50 ekipāžām. No vadošajiem braucējiem, kuri plāno piedalīties, jāizceļ Efrēns Ljarena (“Škoda Fabia Rally2 evo”), Norberts Hercvigs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), Eriks Caiss (“Ford Fiesta Rally2”), Nils Solanss (“Volkswagen Polo GTI R5”), Nikolajs Grjazins (“Škoda Fabia Rally2 evo”) un Simone Kampedelli (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Brauks arī tādi vecmeistari kā Armindo Araužo (“Škoda Fabia Rally2 evo”) un Bruno Magalešs (“Hyundai i20 N Rally2”).

Kuplā sastāvā plāno startēt Igaunijas ekipāžas. Sacensībām pieteikušies Georgs Linnamāe (“Volkswagen Polo GTI R5”), Kaspars Kasari (“Ford Fiesta Rally3”), Joseps Ralfs Negene (“Ford Fiesta Rally4”) un Kens Torns (“Ford Fiesta Rally2”). Latviešu stūrmanis Normunds Kokins turpinās lasīt stenogrammu krievu braucējam Dmitrijam Feofanovam – viņi pieteikušies ar “Ford Fiesta Rally3”.

Tiesa, nupat stājies spēkā noteikums, ka krievu braucēji Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) pārraudzītajās sacīkstēs turpmāk nedrīkstēs pārstāvēt Krieviju. Tas attiecas gan uz Feofanovu, gan Grjazinu un pārējiem – būs jāstartē zem FIA karoga. Aleksejs Lukjaņuks jau paziņojis, ka kara laikā sacensībās nepiedalīsies vispār.

ERC pirmā posma dalībnieku saraksts >>