Heidens Padons atgriežas pasaules rallija čempionātā

Foto: Hyundai NZ

Jaunzēlandiešu pilots Heidens Padons pēc ilgāka pārtraukuma atkal startēs pasaules rallija čempionātā, aizvadot daļēju sezonu WRC2 klasē ar “Hyundai” automašīnu.

Padons paziņojis, ka šosezon “Hyundai New Zealand” komandas piedalīsies vairākos pasaules čempionāta posmos, startējot ar “Hyundai i20 N Rally2” automašīnu. Šis esot divu gadu projekts un turpmākais mērķis ir pilnas WRC2 sezonas aizvadīšana 2023. gadā.

“Šogad plānojam programmu, kas ļaus mums iegūt vajadzīgo ātrumu ar “i20 N Rally2″ un attīstīt gan mašīnu, gan komandu,” stāsta sportists. “2023. gadā veiksim pilnu septiņu posmu sezonu, un mērķis būs izcīnīt pasaules čempiontitulu.”

Padona pirmais starts šosezon būs jūlijā gaidāmais “Rally Estonia”, pēc tam augustā viņš piedalīsies posmā Somijā, bet septembrī brauks savās mājās Jaunzēlandes rallijā.

Pasaules čempionātā Padons regulāri startēja no 2010. līdz 2018. gadam, piecas sezonas pavadot pie WRC klases auto stūres “Hyundai Motorsport” rūpnīcas komandas sastāvā. 2016. gadā Argentīnas rallijā viņš izcīnīja savu līdz šim vienīgo uzvaru, bet kopumā spējis sasniegt ātrāko rezultātu 38 ātrumposmos. Pēdējo reizi uz starta Padons bija redzams 2019. gadā Velsā, kad jau pārstāvēja “M-Sport” vienību un ar “Ford Fiesta Rally2” automašīnu guva ceturto vietu “WRC2 Pro” klasē. Jaunzēlandē Padons pēdējos gadus strādājis pie “Hyundai Kona EV” elektriskās rallija mašīnas attīstīšanas projekta.

Atgriezties pasaules rallija čempionātā Heidens Padons plānoja jau 2020. gadā, kad bija izziņota četru posmu programma ar “Hyundai i20 Coupé WRC”, taču “Covid-19” pandēmija pārvilka svītru šai iecerei.

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com