Lēbs startēs WRC posmā Portugālē

Montekarlo rallija uzvarētājs Sebastjēns Lēbs atgriezīsies “M-Sport Ford” sastāvā uz nākamajā mēnesī notiekošo pasaules čempionāta posmu Portugālē, paziņojusi viņa pārstāvētā komanda.

“Vodafone Rally de Portugal” norisināsies no 19. līdz 22. maijam, un šīs būs sezonas pirmās grants sacensības. Līdz ar to arī jaunās paaudzes “Rally1” klases mašīnas uz grants seguma darbībā varēs vērot pirmo reizi.

Lēbs ar stūrmani Isabellu Galmiši sēdīsies “Ford Puma Rally1” spēkratā, ar ko janvārī izdevās izcīnīt uzvaru pasaules čempionāta pirmajā posmā Montekarlo. Tā pilotam bija jau 80. uzvara visā karjerā, kamēr stūrmane kļuva par pirmo sievieti kopš Fabricias Ponsas 1997. gadā, kura stāvējusi uz WRC pjedestāla augstākā pakāpiena. Lēbs atgriezās WRC pēc vairāk nekā gada pārtraukuma, bet, neskatoties uz to, uzveica spēcīgo Sebastjēnu Ožjē, kurš šogad arī vairs neaizvada pilnu sezonu.

“Braukt ar “Puma Rally1″ ir vienas no manām labākajām atmiņām rallija karjerā,” sacīja Lēbs. “Bija neticami pēc tik ilga laika atkal uzvarēt Montekarlo rallijā. Laikā, kad notiks Portugāles posms, manā šī gada kalendārā bija brīvas dienas. Šis ir grants rallijs un šādā versijā esmu to veicis 2019. gadā, tāpēc man jau būs bāze stenogrammai no šiem ātrumposmiem. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc nolēmu startēt Portugālē. Otrs iemesls bija mana vēlme piedalīties grants rallijā.”

Cik zināms, arī “Toyota” komandas pilota Ožjē plānos ietilpst starts Portugāles rallijā, līdz ar to abu braucēju duelis visticamāk turpināsies jau uz grants seguma. Šajās sacensībās arī tiks atzīmēta pasaules rallija čempionāta piecdesmitgade, un tam par godu plānotas dažādas aktivitātes.

Izmantotie resursi:
www.autosport.com