Latviešu komandas aizvadījušas Karēlijas ralliju, PROSPEED uzvar

Foto: asmg.ru

Krievijas rallija čempionāts sācies ar ziemas sacensībām Karēlijā, kur uz starta nedēļas nogalē izgāja un ar dažādiem panākumiem izcēlās latviešu komandas PROSPEED ekipāžas. Tāpat no ASRT komandas pie starta līnijas stājās Ainārs Igaveņš un arī viena vietējā ekipāža.

Rallijs “Karēlija 2022” norisinājās divas dienas. Pirmajā no tām tika veikti pieci ātrumposmi, bet vēl astoņi notika otrajā dienā. Kopējā distance sastādīja 135 kilometrus.

Deniss Rostilovs iepriekšējās sezonās pamatā startēja ar dažādu paaudžu “Mitsubishi Lancer Evo” rallija mašīnām, pērn Krievijas čempionātā gūstot ceturto vietu, kā arī uzvarot Krievijas kausa izcīņā. Karēlijas rallijs bija viņa pirmās sacīkstes ar “Škoda Fabia R5”, ko sagatavojusi PROSPEED komanda.

Lai gan Rostilovs atzina, ka adaptēties pie šī auto stūres nav viegli, viņš uzvarēja pilnīgi visos sacensību ātrumposmos un kopā ar stūrmani Vasīliju Slobožaņinovu pārliecinoši kļuva par absolūtās ieskaites pirmās vietas ieguvējiem. Finišā tuvāko sekotāju Artura Muradjana un Jaroslava Fjodorova ekipāža ar “Škoda Fabia Rally2 evo” zaudēja 2 minūtes un 44 sekundes (ieskaitot minūtes sodu), kamēr vēl vairāk par minūti atpalika Dmitrijs Voronovs ar Kirilu Jeņikējevu, kuri savukārt brauca ar “Neiksans Rallysport” izgatavoto “Ford Fiesta NRC”.

PROSPEED braucēji Igors Bulancevs un Mihails Gendelmans pirms šī rallija bija favorīti un startēja ar 1. numuru, bet viņiem iznākums nebija tik veiksmīgs. Ar savu “Škoda Fabia R5” automobili sportisti pēc sešiem veiktiem ātrumposmiem bija otrajā vietā, 46 sekundes aiz līderiem, kad septītajā dopā avarēja un izstājās.

Startēja arī latviešu komanda ASRT. Tās sastāvā Pjotrs Turkins/Vasīlijs Mirkotans ar “Škoda Fabia R5” sev stabilās sacīkstēs guva desmito vietu, savukārt Ainārs Igaveņš kopā ar krievu stūrmani Andreju Galkeviču savu “Mitsubishi Lancer Evo X” atveda līdz finišam 15. pozīcijā. Pēc “nultā” ātrumposma, kas bija tikai 0.8 km garš, viņi bija pat desmitie, taču pārējo rallija daļu cīnījās otrajā desmitniekā.

Rallija “Karēlija 2022” rezultāti:

Vieta Valsts Ekipāža Auto Rezultāts
1. flag Rostilov/Slobozhaninov Škoda Fabia R5 1:03:04.8
2. flag Muradian/Fedorov Škoda Fabia Rally2 evo +2:44.8
3. flag Voronov/Enikeev Ford Fiesta NRC +3:47.6
4. flag Prokhorov/Chapaev Volkswagen Polo Proto +4:21.9
5. flag Rzhevkin/Kulikov Škoda Fabia Rally2 evo
+4:26.5
6. flag Mikhaylov/Konovalenko Mitsubishi Lancer Evo IX +5:18.9
7. flag Petrov/Vereschagin Mitsubishi Lancer Evo VIII +5:30.0
8. flag Mironov/Zavarnitsyn Mitsubishi Lancer Evo VIII
+5:42.6
9. flag Uspenskiy/Danilova Subaru WRX STI
+5:44.5
10. flag Turkin/Mirkotan Škoda Fabia R5 +6:28.3
15. flag Igaveņš/Galkevich Mitsubishi Lancer Evo X +9:33.0

Pilni rezultāti >>