Paziņoti visi braucēji, kas šogad startēs JWRC čempionātā

Foto: Bastien Roux

Jaunu formātu ieguvušais pasaules rallija čempionāts junioriem (JWRC) turpināsies arī šogad, un šodien tika paziņoti visi braucēji, kas stāsies uz starta gaidāmajā sezonā.

Pērn JWRC cīnījās arī Mārtiņš Sesks un Renārs Francis, kuri bija pretendenti uz titulu, uzvarēja posmā Portugālē, bet kopvērtējumā pēc aizvadītām piecām sacīkstēm atzina somu pilota Sami Pajari un brita Džona Ārmstronga pārspēku. Šogad Sesks čempionātam nav pieteikts, kamēr viņa sāncenši Pajari un Ārmstrongs turpinās tajā piedalīties.

Būtiskākās pārmaiņas, kas skārušas pasaules junioru čempionātu, ir tas, ka turpmāk ekipāžas vairs nestartēs ar priekšpiedziņas R2 klases mašīnām, bet gan pilnpiedziņas spēkratiem. Visu braucēju rīcībā būs “Ford Fiesta Rally3” automašīnas, ko sagatavojis uzņēmums “M-Sport Poland”. Tiks aizvadīti pieci posmi, pirmais no kuriem būs jau februārī gaidāmais Zviedrijas ziemas rallijs, bet pēc tam sekos sacensības uz asfalta Horvātijā, kā arī grants posmi Portugālē, Igaunijā un Grieķijā.

Pajari un Ārmstrongam, kuri, ņemot vērā pieredzi un līdzšinējos panākumus, uzskatāmi par favorītiem, pretī stāsies arī pērn JWRC startējušie Lauri Jona (Somija), Viljams Kreigtons (Īrija) un Roberts Virvess (Igaunija), kā arī jaunpienācēji Žans-Baptists Fransešī (Francija), Panagiotiss Roustemiss (Grieķija) un Makrejs Kimatī (Kenija).