Ziemas rallijā “Ignalina” uzvar Butvils, devītā vieta Priedniekam

Foto: SRT

Sestdien, 29. janvārī tika aizvadīts Lietuvas Ziemas rallija kausa izcīņas pirmais posms “Winter Rally Ignalina 2022”, kurā uzvaru svinēja mājinieka Dominika Butvila ekipāža ar “Škoda Fabia R5” mašīnu. Devīto vietu absolūtajā ieskaitē un uzvaru savā klasē sasniedza latviešu braucēju Artūrs Priednieks un Jānis Kirkovalds, kuri trasē devās ar “Can-Am Maverick X3” bagiju.

Ziemas rallijs tika aizvadīts Ignalinas apkaimē un sportistiem bija sagatavoti četri dažādi ātrumposmi, ko bija jāveic pa divām reizēm, pēdējos jau krēslā un tumsā. Cīņā devās 31 ekipāža, bet Priednieks ar Kirkovaldu bija vienīgie braucēji no citas valsts. Piedalījās vairāki no ātrākajiem lietuviešu rallistiem.

Pagājušā gada Lietuvas LARČ2 klases čempions Butvils parādīja dominējošu sniegumu pār konkurentiem un uzvarēja visos ātrumposmos. Viņa galvenais sāncensis bija Vlads Jurkevičs (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš tikpat stabili visas astoņas reizes uzrādīja otro rezultātu, finišā zaudējot 39 sekundes. Trešās vietas ieguvējs Martins Samsons brauca ar aizmugurējās piedziņas “BMW M3 E36”, no Burvila atpalika vairāk par trim minūtēm, bet sasniedza uzvaru savā klasē.

“Sports Racing Technologies” komandas ekipāžā Priednieks/Kirkovalds kopējā vērtējumā sākotnēji bija otrā desmitnieka sākumā, bet pēc SS4 pacēlās uz “Top 10”, finišā ierindojoties devītajā pozīcijā. Tikmēr “Baja” klasē, kur gan startēja tikai divas ekipāžas, latvieši bija ātrākie visos astoņos ātrumposmos, finišā pārspējot Egidiju Valeišu (“Can-Am Maverick”) par vairāk nekā minūti. Valeiša arī startēja ar “Sports Racing Technologies” sagatavotu bagiju, absolūtajā vērtējumā sasniedzot 12. vietu.

Ziemas rallija kausa izcīņā Lietuvā šosezon paredzēti trīs posmi. “Winter Rally Kražiai” notiks 19. februārī, bet “Winter Rally Zarasai” risināsies 5. martā.

“Winter Rally Cup Ignalina 2022” rezultāti:

Vieta Valsts Ekipāža Auto Komanda Klase Rezultāts
1. flag Butvilas/Vaitkevičius Škoda Fabia R5 Alfa Romeo Racing Team AWD+ 29:27.1
2. flag Jurkevičius/Paliukėnas Škoda Fabia Rally2 evo Atlantis Racing AWD+ +39.4
3. flag Samsonas/Snitkas BMW M3 E36 Samsonas Motorsport 2WD+ +3:04.4
4. flag Firantas/Ližaitis Mitsubishi Lancer Evo VIII
Autoralis AWD+ +3:11.5
5. flag Simaška/Čapkauskas BMW 328i E36s Mažeikių Auto Sporto Klubas 2WD+ +4:14.9
6. flag Biesevičius/Adinavičius Mitsubishi Lancer 4WD Biesas Motorsport AWD +4:45.4
7. flag Sluckus/Strižanas Škoda Fabia R5 ASK Autorikona AWD+ +5:14.4
8. flag Šiaučiūnas/Tarasov Suzuki Swift R4 ZASK Akseleratorius AWD +5:24.3
9. flag Priednieks/Kirkovalds Can-Am Maverick X3 Sports Racing Technologies Baja +5:24.5

Visi rezultāti >>