Kopeckis uzvar Čehijā, Neikšāna auto startē Āfrikas rallijā

Foto: Ivo Nesrovnal

Nedēļas nogalē aizvadīti vairāku valstu nacionālo rallija čempionātu posmi, leģendārajās “Targa Florio” sacensībās Itālijā uzvaru izcīnot Daniano de Tomaso, bet Čehijā pie uzvaras tiekot vecmeistaram Janam Kopeckim. Tikmēr “Neiksars Rally Sport” izgatavota automašīna bija redzama sacensībās Āfrikā.

Itālijas čempionāta ietvaros aizvadīts leģendārais “Targa Florio – Rally Internazionale di Sicilia”, kas norisinājās 106. reizi un šoreiz bija sezonas trešais posms. Sicīlijas asfaltētajos ceļos braucējiem bija plānoti 12 ātrumposmi, no kuriem tika veikti deviņi. Jābrauc bija gan pa lietu un miglu, gan saulainā laikā, bet uzvaru guva Damiano de Tomaso (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš vien par 4.3 sekundēm pieveica Andreā Kruņolu (“Citroën C3 Rally2”), bet trešās vietas ieguvējs Fabio Andolfi (“Škoda Fabia Rally2 evo”) uzvarētājam zaudēja 7.7 sekundes. De Tomaso uzvarēja tikai vienā ātrumposmā, bet izcēlās ar stabilitāti.

Čehijas čempionātā aizvadīts sezonas otrais posms “Rallye Šumava Klatovy”, kurā pa asfaltu bija jāmēro 12 ātrumposmi, kopā 160.4 kilometri. Pārliecinošu uzvaru sasniedza ilggadējais “Škoda” rūpnīcas pilots Jans Kopeckis (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš finišā tuvāko sekotāju Dominiku Striteski (“Škoda Fabia R5”) uzveica par vairāk nekā minūti. Tikmēr trešās vietas ieguvējs Filips Marešs (“Škoda Fabia Rally2 evo”) no Striteska atpalika vien 1.2 sekundes. Kopeckis uzvarēja septiņos dopos.

Horvātijas čempionāta otrajā posmā “Rally Opatija” uz asfalta bija jāmēro astoņi ātrumposmi 101.7 km kopgarumā, bet uzvarēja austrietis Simons Vāgners (“Škoda Fabia Rally2 evo”). Iespaidīgas 2 minūtes un 45 sekundes viņam zaudēja ungārs Peters Osvats (“Škoda Fabia Rally2 evo”), bet trešais bija vācietis Stefans Gottigs (“Škoda Fabia R5”).

Ar vairāku spēcīgu ekipāžu dalību Somijā aizvadīts “Rengas Turku Ralli”, kas gan nebija Somijas čempionāta posms. Sportisti veica četrus grants ātrumposmus ar kopējo garumu 43.3 kilometri, bet uzvaru sasniedza Juha Salo (“Škoda Fabia Rally2 evo”), kurš par 1.7 sekundēm finišā uzveica Tēmu Asunmā (“Škoda Fabia Rally2 evo”), bet 2.8 sekundes uzvarētājam zaudēja igaunis Egons Kaurs (“Volkswagen Polo GTI R5”). Salo uzvarēja divos ātrumposmos, bet pa reizei ātrākie bija Asunmā un Kaurs.

Tikmēr Māra Neikšāna darbnīcā “Neiksans Rally Sport” izgatavotā automašīna “Ford Fiesta NRC” ir šogad nonākusi ugandiešu pilota Dankana Muribu rokās. Martā viņš ar to guva piekto vietu Ugandas čempionāta otrajā posmā, bet aizvadītās nedēļas nogalē startēja Āfrikas rallija čempionāta un Ugandas čempionāta trešajā posmā “Pearl of Africa Uganda Rally”. Tika piedzīvota neliela avārija, kā dēļ nācās izstāties.