Kajetanovičs atgriežas WRC3 un uzstāda mērķi – kļūt par čempionu

25/03/2021 |

Foto: Lotos Rally Team

Trīskārtējais Eiropas čempions rallijā Kajetans Kajetanovičs šogad otro sezonu turpinās dalību pasaules rallija čempionāta WRC3 klasē, kur, pēc pērn izcīnītās trešās vietas, šogad mērķē cīnīties par čempiona titulu.

Poļu pilota ekipāža sacīkstēs turpinās startēt ar “Škoda Fabia Rally2 evo” automobili, kas tika izmantots jau pērn, un kopumā paredzēta dalība septiņos čempionāta posmos. Šobrīd zināms, ka Kajetanovičs startēs aprīlī gaidāmajā Horvātijas rallijā, bet pārējo sešu posmu programmu viņš vēl nav izziņojis.

“Lotos Rally Team” braucējs pērn WRC3 kopvērtējumā piekāpās tikai somam Jari Hutunenam un bolīvietim Marko Bulasijam Vilkinsonam. Aizvadīto piecu posmu laikā Kajetanovičs arī divreiz kāpa uz pjedestāla – uzvarēja Turcijā un izcīnīja otro vietu posmā Sardīnijā.

“Aizvadīsim septiņus pasaules rallija čempionāta posmus, bet šī sezona solās būt daudz grūtāka par iepriekšējo,” atklāj Kajetanovičs. “Esam izvēlējušies turpināt startēt ar to pašu mašīnu, kas mums deva trešo vietu pagājušajā gadā. Šajā auto jūtos pārliecinoši un, ņemot vērā mūsu pieredzi, paveikto darbu un jau atrastos regulējumus, tas noteikti atmaksāsies. Jūtam milzīgu atbalstu no spāņu komandas “RaceSeven” – komandas gars, kas valda servisa zonā, tikai pastiprina mūsu motivāciju. Pagājušajā gadā izcīnījām trešo vietu kopvērtējumā, iepriekš čempionātā esam bijuši arī otrie, tāpēc droši vien saprotat, kas ir nepieciešams, lai būtu pilnīgs apmierinājums. Tur nav, ko slēpt – mēs cīnīsimies par čempiontitulu. Lai sasniegtu šo mērķi, jāparāda savs labākais sniegums, jāatdod viss iespējamais un reizēm pat vēl vairāk.”

2015., 2016. un 2017. gadā Kajetanovičs kļuva par Eiropas čempionu rallijā, bet šī viņam būs jau ceturtā sezona pasaules čempionātā. 2019. gadā viņš kļuva par vicečempionu WRC2 ieskaitē, kad piekāpās tikai francūzim Pjēram-Luī Lubē.

WRC3 čempionātā, lai cīnītos par titulu, nav nepieciešams startēt visos 12 posmos. Šobrīd divas sacīkstes jau aizvadītas un tie, kas startējuši kādā no tām, arī saņēmuši pirmos punktus – pašlaik kopvērtējuma līderis ir franču pilots Žoans Rosels, otro vietu ieņem soms Tēmu Asunmā, bet trešais ir igaunis Egons Kaurs.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool