Igauņu pilots Rolands Poms kļūst par Lukjaņuka komandas biedru

15/04/2021 |

Foto: fiaer.com

25 gadus vecais igauņu autosportists Rolands Poms noslēdzis līgumu ar vadošo Eiropas rallija čempionāta vienību “Saintéloc Junior Team”, kurā startē arī pieredzējušais krievu pilots Aleksejs Lukjaņuks.

Pirmo sezonu ar pilnpiedziņas mašīnām Poms aizvadīja vien pērn, kad piedalījās pasaules čempionāta posmos Zviedrijā un savā dzimtenē Igaunijā, taču kopumā visa gada laikā viņš bija redzams vien trīs rallijos. Katrā no tiem viņš startēja ar citu auto.

Tagad Poms ticis pie iespējas aizvadīt sezonu ar “Citroën C3 Rally2”. Pagaidām viņš apstiprinājis dalību četros grants rallijos, ieskaitot “Rally Liepāja”, taču vēl tiek meklētas finansiālās iespējas, lai izietu uz starta arī četrās asfalta sacīkstēs.

“Visu darīsim soli pa solim, bet mēģināšu piedalīties iespējami vairākos rallijos,” skaidro Poms, kurš ieplānojis piedalīties arī atsevišķos posmos Igaunijas čempionātā. “Šī būs mana pirmā sezona ar “Rally2″ mašīnu, jo pagājušajā gadā piedalījos tikai dažos rallijos. Nenosaukšu konkrētus mērķus, jo man nav skaidrības par to, kādas ir ERC sacīkstes, bet ik reizi, kad izeju uz starta, gribu uzvarēt, un vienmēr mērķēju uz augstākajiem rezultātiem.”

Poma stūrmanis būs brits Darens Gerods, ar kuru kopā šogad aizvadīja Igaunijas rallija čempionāta pirmo posmu “Otepää talveralli”, izcīnot sesto vietu absolūtajā ieskaitē un trešo EMV2 grupā.

Rallista karjeru Poms uzsāka 2012. gadā, bet 2015. gadā startēja pasaules junioru rallija čempionātā (JWRC), divos posmos kāpjot uz pjedestāla un kopvērtējumā izcīnot piekto vietu. Eiropas rallija čempionātā Poms iepriekš nav startējis, bet 2018. gadā izgāja “ERC Junior Experience” treniņu kursu.

Jāpiemin, ka pilnu sezonu Eiropas rallija čempionātā plāno aizvadīt arī viņa komandas biedrs Lukjaņuks, kā arī iepriekš pasaules čempionātā startējušais Žoans Bonato, kurš ir 2020. gada Francijas asfalta rallija čempions. Viņš startēs ar “Citroën Racing” rūpnīcas sagatavotu “Citroën C3 Rally2”.

Izmantotie resursi:
www.fiaerc.com

Izstrādā un uztur IG Studija
coloring.cool