“Hyundai” jaunās rallija mašīnas nebūs pieejamas īrei

Foto: Flavius Croitoriu

Kamēr “M-Sport” vienības jaunās “Ford Puma Rally1” mašīnas būs pieejamas arī privātajām komandām un sportistiem, “Hyundai” nākamajā homologācijas ciklā tehniku sagatavos tikai savas rūpnīcas komandas vajadzībām.

Šosezon “Hyundai i20 Coupe WRC” spēkratus pasaules rallija čempionāta trasēs izmanto ne vien rūpnīcas ekipāžas, bet arī satelītkomanda “2C Compétition”, kuras sastāvā braukuši Pjērs-Luī Lubē, Olivers Solbergs un Nils Solanss. Paralēli tiek gatavota jaunās paaudzes mašīna “Hyundai i20 Coupe Rally1”, ko “Hyundai Motorsport” ekipāžas izmantos nākamajā WRC sezonā, taču citiem tā nebūs pieejama.

“Mēs mazliet atpaliekam no pārējām komandām, tāpēc “Rally1″ klasē privāto mašīnu no mūsu puses piedāvājumā nebūs, jo gribam pienācīgi sagatavot rūpnīcas komandas mašīnas,” stāsta “Hyundai Motorsport” vadītājs Andreā Adamo. “Mans plāns nav iznomāt šīs mašīnas, tāds plāns ir citiem. Mums šīs jaunās mašīnas izmaksā daudz vairāk nekā pašreizējās, līdz ar to es arī neredzu iespēju, ka kāda privātā komanda varētu maksāt tādu naudu un braukt ar tām.”

Britu vienība “M-Sport” tikmēr jau no nākamā gada plāno izīrēt rūpnīcas specifikācijas “Ford Puma Rally1” mašīnas, un šobrīd tiek baumots, ka uz otro posmu Zviedrijā varētu tikt pieteikti pat pieci šādi auto.

“Esmu drošs, ka Malkolmam Vilsonam izdosies panākt, lai tas strādā,” saka Adamo. “Viņa uzņēmums atšķiras no manis vadītā. Viņš vienmēr strādājis ar WRC mašīnu izīrēšanu, un viņš ir šīs jomas meistars. Esmu par to viņu vienmēr cienījis, bet tā ir pavisam cita joma. Mūsu uzņēmumā to izdarīt būtu daudz sarežģītāk, un es negribu kaut ko ziedot, lai to panāktu. Domāju, ka no saviem cilvēkiem pēdējos gados jau esmu prasījis gana daudz. Gribu strādāt ar to, kas mums ir – koncentrēties uz titulu izcīnīšanu, nevis klientu komandām.”

Izmantotie resursi:
www.dirtfish.com