Heikile ar viena punkta pārsvaru kļūst par Somijas rallija čempionu

Foto: Vesa Popponen

Pagājušās nedēļas nogalē tika aizvadīts Somijas rallija čempionāta noslēdzošais posms, kurā spraigā cīņā uzvarēja un ar minimālu pārsvaru kopvērtējumā par titula ieguvēju kļuva Miko Heikile.

Pirms sezonas noslēdzošajām sacensībām “O.K. Auto-Ralli 2022” kopvērtējuma vadībā ātrākajā SM1 klasē bija Emils Lindholms. Pēdējā posmā ātrākais tomēr izrādījās Heikile, kurš līdz ar to par čempionu kļuvis ar nieka viena punkta pārsvaru.

Rallijs notika Kouvolas apkaimē un tajā bija jāveic septiņi ātrumposmi, kuru kopgarums sastādīja 98 kilometrus. Lai gan Heikile bija līderis jau kopš pirmā ātrumposma un neatdeva vadību līdz finišam, pārspēt Lindholmu viņam izdevās tikai par 0.4 sekundēm. Ļoti ātrs bija arī igauņu braucējs Egons Kaurs, kurš “O.K. Auto-Ralli 2022” noslēdza trešajā vietā – uzvarētājam tika zaudēta vien pusotra sekunde.

SM1 klases kopvērtējumā Kaurs sezonas izskaņā abiem galvenajiem sāncenšiem sāka zaudēt un iznākumā no čempiona atpalika 25 punktus. Heikile šogad uzvarēja tikai sezonas divos noslēdzošajos posmos, bet Lindholmam ļoti nepaveicās priekšpēdējā posmā “SM Ralli Mikkeli 2022”, kur tika piedzīvota izstāšanās. Viņš šosezon bija ātrākais trīs posmos. Kaurs piecos no septiņiem posmiem kāpa uz pjedestāla, bet neuzvarēja ne reizi.

Citās klasēs par 2022. gada Somijas rallija čempioniem kļuvuši Ville Hautameki (SM2), Rope Korhonens (SM3), Henrijs Hokkala (SM4), kurš pēdējā posmā pat nestartēja, un Jere Pensass (SM5).

“O.K. Auto-Ralli 2022” rezultāti:

SM1 klases kopvērtējums: