Solbergs zaudē vietu “Hyundai” komandā

Foto: wrc.com

“Hyundai Motorsport” komanda šodien oficiāli paziņoja, ka līgums ar Oliveru Solbergu uz nākamo pasaules rallija čempionāta sezonu pagarināts netiks. Neoficiāla informācija liecina, ka viņa vietā sastāvā tiks uzņemts Andreass Mikelsens.

Pirms pērnās sezonas “Hyundai” noslēdza līgumu ar Solbergu uz diviem gadiem. Pagājušajā sezonā viņam bija plānota pilna programma WRC2 čempionāta ieskaitē, bet radās arī izdevība aizvadīt vairākus posmus pie WRC mašīnas stūres. Šogad Solbergs startēja ar “Rally1” auto, piedaloties astoņos posmos.

Labāko rezultātu Solbergs šogad sasniedza augustā Beļģijā, kur finišēja ceturtais. Tam sekoja piektā vieta Jaunzēlandes rallijā pagājušās nedēļas nogalē, bet tagad izrādās, ka tās arī bija sportista pēdējās sacīkstes “Hyundai” sastāvā. Komanda lēmusi nepagarināt līgumu, bet Spānijas un Japānas posmos mašīnai pie stūres sēdīsies Danijs Sordo.

“Protams, tas ir sarūgtinoši, bet man jārespektē komandas lēmums un tās jaunais plāns startēt ar trim mašīnām un pieredzējušiem pilotiem,” sacīja Solbergs. “Jauki, ka viņi šajā procesā bija pret mani atklāti.”

Solbergs gan turpinās pildīt pienākumus komandā ārpus trases vēl līdz gada beigām, bet šobrīd nav zināmi viņa tālākie plāni.

Otam Tanakam un Tjerī Noivilam ir līgumi uz nākamo sezonu. Tiesa, pastāv iespēja, ka Tanaks komandu pametīs, iespējams, dodoties uz “M-Sport Ford” vai arī noslēdzot WRC braucēja karjeru.

Tikmēr “Motorsport.com” itāļu versija ziņo, ka Solberga vietā visticamāk tiks uzņemts Andreass Mikelsens. Norvēģis pēdējos gados startēja ar “Rally2” klases mašīnām un guva daudzas uzvaras, arī WRC2 titulu pagājušajā sezonā, bet iepriekš jau pārstāvējis “Hyundai” vienību WRC klasē.

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com