Lapi: “Rovanperam jākļūst par Verstapena mēroga WRC zvaigzni”

Foto: Toyota Racing

“Toyota” pilots Esapeka Lapi uzskata, ka komandas biedra Kalles Rovanperas kļūšana par pasaules rallija čempionu WRC nākotnes kontekstā ir ļoti svarīgs notikums. Viņš cer, ka Rovanpera spēs kļūt par tāda mēroga WRC zvaigzni, kāds šobrīd F1 čempionātā ir Makss Verstapens.

Rovanpera par 2022. gada čempionu kļuva divus posmus pirms sezonas beigām. Ceļā uz titulu viņš uzvarēja sešās sacīkstēs, turklāt piecās no tām trasē devās pirmais, kas parasti nozīmē zaudētu laiku.

“Es nedomāju, ka tikai līdzjutēji un skatītāji domā, ka viņš ir neticami ātrs pilots – arī vairums no braucējiem domā tāpat,” saka 31 gadu vecais Lapi, kurš savu tautieti pazīst jau sen. “Ārpus rallija viņš ir parasts puisis. Patiesību sakot, ir grūti saprast, kāpēc viņš ir tik ātrs. Cik es esmu redzējis, viņš vienmēr ir ļoti nosvērts un ne par ko īsti nesatraucas. Tad viņš iekāpj mašīnā un vienkārši brauc, bet tajā brīdī, protams, koncentrējas par visiem 100 procentiem. Ar Sebastjēnu Lēbu viņam ir kopīgs tas, ka abi visu laiku brauc ar dažādām mašīnām, kas nemaz nav slikti.”

Lapi, kurš šogad dalīja savu auto ar Sebastjēnu Ožjē, atzīst, ka Rovanperas kļūšana par čempionu 22 gadu vecumā ir svarīgs pavērsiena punkts WRC attīstībā. Viņš cer, ka Rovanpera šeit kļūs par tāda mēroga varoni, kāds šobrīd “Formulā 1” ir Makss Verstapens.

“Tas ir tiešām pagrieziena punkts šim čempionātam – tieši tas, kas ir vajadzīgs,” uzskata Lapi. “Mums šeit vajag tādus varoņos kā Verstapens, un ceru, ka Kalle tieši tāds arī būs. Bet tas nav pārsteigums. Jau pirms vairākiem gadiem es zināju, ka agri vai vēlu viņš būs čempions. Pirms desmit gadiem viņš tika izbraukt ar manu pilnpiedziņas “Ford Fiesta S2000” un es centos viņu apmācīt. Bet problēma bija tā, ka es neko viņam nevarēju iemācīt un toreiz savai sievai teicu, ka “nākotnē mums būs sūdi” un es nebiju kļūdījies.”

Astoņkārtējais WRC čempions Ožjē Jaunzēlandes rallijā finišēja otrais, krietni aiz Rovanperas, kurš tobrīd kļuva par jauno čempionu.

“Es jūtos priecīgs, ka varu nodot titulu viņam,” sacīja Ožjē. “Tas jau bija plānots, ka vienā brīdī tituls nonāks cita braucēja rokās, par cik šogad vairs neaizvadu pilnu sezonu. Bet ir forši, ka esmu šeit un varu būt liecinieks šim notikumam. Patīkami redzēt šādus jaunus cilvēkus, ka viņi parāda neticamu sniegumu un pierāda, ka ir pelnījuši titulu. Nedomāju, ka varu dot viņam kādus padomus. Viņš ir pārāk zinošs. Kad man bija 22 gadi, es vēl pat nesēdēju rallija mašīnā. Te ir pavisam cita sagatavotība. Kalles nākotne izskatās spoža, ja vien viņš nesāks lidināties mākoņos un neuzskatīs, ka viss nāk viegli, kā arī, ja viņam līdzās būs laba komanda.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com