Harijs Rovanpera: “Biju aizmirsis, cik grūti karstumā ir braukt rallijā”

Foto: Sophie Graillon

“Rally of Nations Guanajuato” ietvaros pagājušās nedēļas nogalē Meksikā pirmās rallija sacīkstes pēdējo astoņu gadu laikā aizvadīja Harijs Rovanpera. Kādreizējais pasaules čempionāta zvaigzne atzina, ka jau bija piemirsis, cik fiziski grūti ir braukt ar sacīkšu auto lielā karstumā.

55 gadus vecais Rovanpera sacensībās startēja ar jaudīgo “Citroën DS3 R5” automašīnu un izcīnīja pārliecinošu piekto vietu, lai arī daudz atpaliekot no priekšā esošajiem sportistiem. Somu pilots bija gandrīz 12 minūtes lēnāks par uzvarētāju Madsu Ostbergu. Stenogrammu viņam lasīja meksikāniete Andželika Fuentesa.

“Biju jau aizmirsis, cik grūti ir braukt ar rallija mašīnu šādos karstos apstākļos,” sacīja Rovanpera. “Vajadzēja laiku, lai aprastu ar stenogrammu, ko stūrmane lasīja daļēji angļu, daļēji – somu valodā. Bet bija interesanti.”

Rovanpera gan atzinis, ka nav plānu atsākt rallista gaitas: “Vajadzīgās sajūtas ātri vien atgriezās. Ir grūti atsākt braukt pēc tik ilgiem gadiem, ja neesi aizvadījis testus un uzreiz sēdies jaunā mašīnā, blakus jaunam stūrmanim. Bet esmu ļoti apmierināts. Vajadzētu patrenēties braukt tik daudz kilometrus, taču man nav plāna atgriezties. ”

Vēl divus ātrumposmus pirms finiša piektajā vietā atradās otrs Somijas komandas pilots, jaunais un talantīgais Rope Korhonens, kurš startēja ar “Mitsubishi Lancer Evo IX”. Diemžēl priekšpēdējā ātrumposmā viņam radās problēmas un tika pazaudēts daudz laika. Somija ieņēma tikai 11. vietu nāciju kopvērtējumā, kamēr uzvarēja Eiropas komanda, kuras sastāvā brauca rumānis Sebastians Barbu un vācietis Nikolauss Šelle. Lai gan viņi startēja ar priekšpiedziņas mašīnām, punktu skaitīšanas sistēma bija izveidota tā, ka viņi nodrošināja savai komandai uzvaru, lai gan par augstākajām vietām absolūtajā ieskaitē necīnījās.

Tuvu uzvarai bija Norvēģija, taču cerībām svītru pārvilka Eivinda Brinildsena tehniskās problēmas, kas liedza viņam iziet uz starta svētdienas ātrumposmos. Līdz ar to Norvēģija palika otrajā vietā. Savukārt Francija guva trešo vietu. Tās sastāvā startēja WRC pilots Adrijēns Furmo, kurš ralliju noslēdza otrajā pozīcijā individuālajā vērtējumā, un Felipe Subervils. Sākotnēji bija domāts, ka startēs 1994. gada WRC čempions Didjē Oriols, bet personisku iemeslu dēļ viņš dalību atsauca. Subervilam ir gan Meksikas, gan Francijas pilsonība, līdz ar to viņš pēdējā brīdī stājās Oriola vietā.

Rallija rezultāti nāciju komandu ieskaitē:

Vieta Komanda Piloti
1. Eiropa Sebastians Barnu | Nikolauss Šelle
2. Norvēģija Madss Ostbergs | Eivinds Brinildsens
3. Francija Adrijēns Furmo | Felipe Subervils
4. Meksika 3 Emilio Velaskess | Patriss Spitaljers
5. Lielbritānija Metjū Vilsons | Toms Viljamss
6. Ekvadora Havjērs Serano | Djergo Serano
7. Meksika 1 Benito Gjerra | Benito Gjerra Silla
8. Itālija Alberto Batistolli | Andreā Mabelīnī