Olivers Solbergs: “Mans pirmais WRC pjedestāls nav tālu”

Foto: Red Bull Content Pool

Pasaules rallija čempionāta Zviedrijas posmā “Hyundai Motorsport” pilots Olivers Solbergs sākotnēji kādu laiku spēja sacensties par pirmajām pozīcijām. Sportists atzīst – tas devis pārliecību, ka līdz pirmajam pjedestālam vairs nav ilgi jāgaida, lai gan līdz uzvarām vēl nāksies pagaidīt un iekrāt pieredzi.

20 gadus vecais Solbergs šogad aizvada pirmo sezonu vadošajā klasē, lai gan jau iepriekš atsevišķās sacīkstēs ir startējis ar WRC mašīnām. Pērn Moncas rallijā viņš sasniedza piekto vietu, kas pagaidām ir Solberga augstākais sasniegums pasaules čempionāta posmos. Savukārt šogad februāra beigās Zviedrijā viņš pēc četriem ātrumposmiem bija augstajā otrajā vietā, vēlāk gan atkrītot zemāk, arī saņemot 2 minūšu un 40 sekunžu sodu par novēlotu ierašanos laika kontrolē un galu galā finišējot sestajā vietā.

“Vienmēr esmu ticējis, cerējis un sapņojis par to, ka kļūšu par labāko pilotu un cīnīšos par augstākajām vietām,” stāsta 2003. gada pasaules rallija čempiona Petera Solberga dēls. “Mana karjera vien nesen ir sākusies, tāpēc zināju, ka būs grūti, bet vienmēr esmu cerējis, ka būšu starp līderiem. Tas, ko paveicu Zviedrijā, man ļāva atkal iegūt pārliecību par to. Bija pagājis ilgs laiks, kopš pēdējo reizi cīnījos par kaut ko.”

Pērn Solbergs aizvadīja četrus pasaules čempionāta posmus ar WRC mašīnu, bet citos startēja “Rally2” klasē. Bija gan tehniskas problēmas, gan negadījumi, kas atsaucās arī uz sportista morāli.

“Vienmēr esmu zinājis, ka man ir ātrums, bet pēc tāda grūta gada, kāds bija pagājušais, mana pašpārliecinātība tika iedragāta,” neslēpj Zviedriju pārstāvošais pilots. “Bija arī dažas ļoti labas sacīkstes, bet par augstākajām vietām sen nebiju cīnījies. Komanda man vienmēr ir ticējusi, un arī es esmu ticējis sev. Ja viss nostrādā, mēs varam tur būt. Bija jauki sajust šo apziņu. Augstākajā līmenī ir šī latiņa, ko pieredzējušie piloti spēj turēt katrā ātrumposmā, bet man vēl ir jāmācās. Zinu, ka ātrums man ir un var rasties iespēja kāpt uz pjedestāla. Bet, lai uzvarētu sacīkstēs, pieredzes faktoram ir milzīga nozīme.”

Izmantotie resursi:
www.motorsport.com