Georgs Gross jau sesto reizi uzvar Sāremā rallijā

Ar pārliecinošu Georga Grosa uzvaru sestdien noslēdzās Sāremā rallijs, kas bija Igaunijas čempionāta sezonas noslēdzošās sacensības. Ceturto vietu savā klasē izcīnīja Edgara Baloža un Lāsmas Toles ekipāža.

Braucēju un līdzjutēju iemīļotais Sāremā rallijs startēja piektdienas pievakarē, kad tika veikti pirmie četri ātrumposmi, galvenokārt pa asfalta segumu. Ar “Ford Fiesta WRC” automašīnu startējošais Gross bija ātrākais trijos no tiem, dienu noslēdzot ar 4.9 sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Kenu Tornu, kurš aizvadīja savas vien otrās sacensības ar “Hyundai i20 R5”. Vēl pēc pussekundes sekoja Georgs Linnamē ar “Volkswagen Polo GTI R5”.

Lielākās cīņas notika sestdien, kad sportisti mēroja desmit ātrumposmus pa rudenīgās Sāremā salas grants ceļiem. Pirmo četru ātrumposmu laikā Gross no Torna spēja attālināties vien nedaudz, bet pēc nākamajiem četriem dopiem pārsvars bija krietni pieaudzis un sastādīja jau vairāk nekā pusminūti. Pirmajā no noslēdzošajiem diviem ātrumposmiem Gross pamanījās zaudēt visai daudz laika, kā rezultātā viņa pārsvars saruka līdz desmit sekundēm, bet tad ekipāža atkal uzvarēja pēdējā ātrumposmā, pārspējot Tornu finišā par 22 sekundēm. Grosam šī ir jau sestā uzvara Sāremā rallijā.

Linnamē, kurš pirmās dienas izskaņā bija trešais, šo pozīciju saglabāja līdz septītajam ātrumposmam, kad piedzīvoja pamatīgu avāriju. Pēc tam trešajā pozīcijā turējās Egons Kaurs, tomēr pēdējā ātrumposmā viņš divreiz pārdūra riepas un izstājās, palaižot priekšā Robertu Virvesu, kurš finišēja trešais. Ceturto pozīciju pēdējā dopa laikā “izrāva” Rauls Jētss, pārspējot lietuviešu pilota Vlada Jurkeviča ekipāžu. Pirmajā desmitniekā ralliju pabeidza arī Timmu Korge, Prīts Koiks, Ranno Bundsens, Kristo Subi un polis Mikolajs Kempa.

Grosam šajā rallijā uzvara EMV1 klasē, bet Torns uzvarēja EMV2 ieskaitē. Savukārt ceturto vietu EMV5 grupā un 16. absolūtajā ieskaitē ieņēma Baloža/Toles ekipāža ar “Mitsubishi Lancer Evo VIII”. Pirmās trīs vietas šeit ieņēma jau pieminētie Korge, Bundsens un Subi. 28. pozīcijā finišēja un sesto vietu EMV6 ieskaitē guva Kristers Cimdiņš ar Renāru Šķenderu (“BMW 330i E36”), kamēr šajā klasē uzvarēja Tāvi Nīnemetss. Ivo Ķilpis un Artis Ceriņš (“Toyota Corolla 1600 GT”) sestajā ātrumposmā avarēja, bet devītajā ātrumposmā uz ceļo nenoturējās Aleksandra Jakovļeva un Valērija Maslova (“Honda Civic Type-R EP3”) ekipāža.

Kaspars Kasari uzvarēja EMV3 vērtējumā, starp EMV7 braucējiem pirmo vietu izcīnīja Olavi Paju, bet EMV8 vērtējumā – Patriks Enoks.

Vairākas ekipāžas šajās sacensībās piedzīvoja pamatīgas avārijas, starp tiem, kam nepaveicās, šoreiz Marko Ringenbergs, Jaspars Vahers, Sīms Līvamegi un citi. Marguss Murakass ātrumkārbas problēmu dēļ nepabeidza pat pirmo ātrumposmu.