ERC sezona turpinās ar Seska/Franča ekipāžas startu Azoru salās

Foto: martinssesks.com

Eiropas rallija čempionāta (ERC) sezonas otrais posms tiks aizvadīts jau šajā nedēļas nogalē Azoru salās, bet uz starta stāsies arī latviešu braucēji Mārtiņš Sesks un Renārs Francis.

“Rallye Azores” ir ainaviski viens no krāšņākajiem posmiem sezonā. Sacīkstēm raksturīgi mainīgi laikapstākļi un šauri zemes ceļi, kuros pieļautas kļūdas bieži izmaksā ļoti dārgi.

Jau šovakar sportisti aizvadīs treniņu ātrumposmu, bet lielās cīņas gaidāmas nākamajās divās dienās. Sestdien tiks veikti septiņi dopi, bet svētdien – vēl septiņi. Kopējā distance sastādīs 205 kilometrus.

Eiropas čempionāta kalendārā Azoru rallijs pirmo reizi nonāca 2013. gadā, bet uzvaras šeit izcīnījuši tādi piloti kā Marko Martins, Juha Kankunens, Kriss Mīke, Juho Hanninens, Jans Kopeckis, Kreigs Brīns, Aleksejs Lukjaņuks un Andreass Mikelsens, kurš triumfējis divas reizes, tostarp pērn.

Šoreiz gan Mikelsens uz starta nebūs, bet vieni no favorītiem būs portugāļi Bruno Magalešs, kurš Azoru salās savā karjerā uzvarējis trīs reizes, pēdējo no tām 2017. gadā, un Armindo Araužo, kura kontā viena uzvara, taču tā gūta tālajā 2006. gadā. Startēs arī tādi braucēji kā Alberto Batistolli, Havjērs Pardo, Efrēns Ljarena, igaunis Kens Torns, kurš turpinās iepazīt “Rally2” klasi, Norberts Hercigs, vairāk spēcīgi portugāļu sportisti, kā Hosē Pedro Fontess, Rikardu Teodozio, Pedro Almeida, arī daudzkārtējais Azoru čempions un 2016. gada šo sacensību uzvarētājs Rikardu Moura, kā arī daudzi citi.

Starp dalībniekiem būs arī Seska/Franča duets, kuri pirms dažām nedēļām notikušajā pirmajā posmā ar “Škoda Fabia Rally2-Kit” automašīnu guva uzvaru “ERC Open” klasē, bet absolūtajā ieskaitē ierindojās septītajā vietā. Ar šo pašu auto, ko sagatavojusi lietuviešu komanda “Proracing Rally Team”, viņi startēs arī Azoru salās, bet tiešie pretinieki “ERC Open” kategorijā viņiem būs komandas biedrs, francūzis Viktors Kartjē (“Toyota Yaris Rally2-Kit”), kā arī spānis Alberto Monari un andorietis Žoans Vinjess (abi startēs ar “Suzuki Swift R4LLY S”).

Vienīgo reizi Mārtiņš Sesks Azoru salās startējis 2017. gadā, kad vēl ar priekšpiedziņas mašīnu “Opel Adam R2” guva trešo vietu ERC3 klasē.

ERC kopvērtējums pirms 2. posma:

Vieta Valsts Pilots Punkti
1. flag Nil Solans 32
2. flag Armindo Araújo 28
3. flag Georg Linnamäe 22
4. flag Alberto Battistolli 20
5. flag Javier Pardo Siota 19
6. flag Bruno Magalhães 15
7. flag José Pedro Fontes 13
8. flag Ricardo Teodósio 11
9. flag Pedro Almeida 9
10. flag Efrén Llarena 7
11. flag Luis Vilariño García 5
12. flag Ken Torn 5
13. flag Paulo Nobre 4
14. flag Kaspar Kasari 3
15. flag Dmitrijs Feofanovs 2
16. flag Pauric Duffy 1