Tehnisku problēmu dēļ Mārtiņš Sesks īsi pirms rallija nomaina mašīnu

Foto: Facebook.com/MartinsSesksRallying

Gatavojoties šonedēļ notiekošajam Eiropas rallija čempionāta (ERC) otrajam posmam Azoru salās, latviešu pilota Mārtiņa Seska ekipāža bijusi spiesta pārsēsties rezerves mašīnā. Spēkratam, ar ko bija paredzēts piedalīties sacensībās, radušās negaidītas tehniskas problēmas.

“Azoru rallijs ir viens no ainaviski krāšņākajiem posmiem sezonā, taču aizvadītajās dienās mūsu skatieni bija piekalti nevis ainavai, bet automašīnai,” vēsta Mārtiņa Seska un Renāra Franča komanda. “Treniņu laikā radās uz vietas nenovēršamas problēmas ar elektroniku, tāpēc sacensībām sākām gatavot līdzpaņemto rezerves automašīnu.”

Rallijs tiks aizvadīts sestdien un svētdien, katrā no dienām sportistiem veicot pa septiņiem ātrumposmiem. Ņemot vērā radušās problēmas, pirms sacensībām neizdevās aizvadīt tik daudz testus kā bija iecerēts.

“Zaudējām svarīgus sagatavošanās kilometrus, tāpēc centīsimies adaptēties konkurētspējīgam ātrumam un braukšanai sacensību gaitā,” no Azoru salām ziņo komanda. “Rallija kopējā distance ir 205 kilometri. Svarīgākās cīņas noritēs sestdien un svētdien pa šauriem un līkumotiem zemes ceļiem. To, cik te viegli ir kļūdīties, un cik mainīgi var būt laikapstākļi, zinām jau no “Rally Serras de Fafe”. Jāsaka, ka “Proracing” mehāniķi kārtīgi iesvīda un mēs paraizējāmies.”

Seska/Franča duets startēs ar “Škoda Fabia Rally2-Kit” mašīnu, ko iepriekš izmantoja ukraiņu pilots Serhijs Potīko. Viņam startēt šajā rallijā nebija plānots, bet mašīna, kurai savdabīgs dizains, komandai bija paņemta līdzi.