Esapeka Lapi: “Šī man ir pēdējā iespēja startēt WRC”

Foto: Vladislav Maschl

Somu pilots Esapekla Lapi uzskata, ka šobrīd viņam ir dota pēdējā iespēja dzīvē startēt pasaules rallija čempionāta (WRC) vadošajā klasē.

Lapi jau iepriekš aizvadīja divas pilnas sezonas “Toyota” komandā, startējot ar WRC klases mašīnu, 2017. gadā Somijā arī gūstot līdz šim vienīgo uzvaru. Pēc tam 2019. gadā viņš pārstāvēja “Citroen”, bet 2020. gadā startēja “M-Sport Ford” vienībā. Pagājušajā gadā Lapi ar R5 klases auto aizvadīja tikai Somijas ziemas posmu un Portugāles ralliju, abos sasniedzot uzvaras WRC2 ieskaitē. Savukārt Somijas rudens rallijā viņš izgāja uz starta ar privātu “Toyota Yaris WRC”, izcīnot ceturto vietu.

Šogad “Toyota” rūpnīcas komanda deva Lapi iespēju atkal startēt pasaules čempionātā. Lai arī ne pilnu sezonu, bet viņam tomēr ir iespēja braukt ar jauno “Yaris GR Rally1” automašīnu. Zviedrijas posmā ar to jau tika izcīnīta trešā vieta, bet Lapi atzīst, ka vairāk tādu iespēju kā šosezon dzīvē var nebūt.

“Man jau ir liela pieredze šajā sporta veidā,” atzīst Lapi. “Domāju, ka jau esmu parādījis, ko varu paveikt, tāpēc nestartēju, lai kaut ko vēl pierādītu. Ir diezgan traki, ja padomā, kur biju pirms 12 mēnešiem un, kur esmu tagad, tik īsā laika sprīdī. Uztveru šo par otro iespēju un, domāju, ka tā man arī ir pēdējā iespēja.”

Tomēr Lapi ir noskaņots nepārcensties, tāpēc doto iespēju uztver viegli. Viņš sapratis, ka rallijs nav vienīgā lieta dzīvē, kas ir svarīga, bet pagaidām uz sportiskajiem rezultātiem šāda attieksme atsaucas tikai pozitīvi.

“Ja tu par kaut ko pārāk sapriecājies, tas nozīmē, ka uzņemies lielāku spiedienu, kas savukārt visu var sarežģīt,” uzskata Lapi. “Vislabāk ir saglabāt vēsu prātu. Pagājušais gads man palīdzēja. Tagad es vienkārši gribu izbaudīt ralliju. Kādu pusotru gadu esam nosēdējuši mājās pandēmijas dēļ, un tas licis vairāk saprast dzīvi ārpus sporta. Rallijs ir mana kaisle un ļoti daudz man nozīmē, bet dzīvē ir arī citas lietas, kā ģimene, kas man ir ļoti svarīga. Savā dzīvē šobrīd esmu sasniedzis līdzsvaru. Taisos šos otro iespēju pamatīgi izbaudīt.”

Lapi šogad dala mašīnu ar Sebastjēnu Ožjē, taču precīza abu pilotu programma nav zināma.

Izmantotie resursi:
www.wrc.com