Blūms/Pūķis dramatiskā Raplas rallija noslēgumā uzvarētājiem zaudē 0.2 sekundes

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Ar latviešu braucēju Emīla Blūma un Ivo Pūķa ekipāžas izcīnītu otro vietu šodien noslēdzās Igaunijas rallija čempionāta trešais posms “Rapla Ralli 2023”. Startēja arī vairāki citi mūsu sportisti, bet kopumā trasē devās vairāk par 90 ekipāžām.

Sestdienas vakarā bija jāveic pirmie četri ātrumposmi. Pēc tiem līderi bija Timmu Korge/Arro Vahtra (“Mitsubishi Lancer Evo X”), savukārt Blūms/Pūķis (“Mitsubishi Lancer Evo IX”) ieņēma otro vietu, zaudējot nepilnas divas sekundes.

Otro dienu Blūms un Pūķis sāka lieliski, paceļoties uz pirmo pozīciju jau dienas pirmajā ātrumposmā. Korges mašīnai radās tehniska problēma un viņa ekipāža izkrita no cīņas par uzvaru.

Kādu laiku otrajā pozīcijā turējās Urmo Āva/Janno Sītans (“Subaru Impreza WRX STi”), vēlāk viņiem priekšā tika Kaspars Kasari/Rainis Raidma (“Škoda Fabia R5”). Pēc devītā ātrumposma Blūms bija jau vairāk nekā 18 sekundes priekšā Kasari, bet Prīts Koiks/Silvers Simms (“Škoda Fabia Rally2 evo”), pēc neveiksmīga rallija sākuma, bija pakāpušies līdz trešajai pozīcijai.

Desmitajā ātrumposmā Koiks jau bija otrajā vietā un strauji tuvojās Blūma ekipāžai. Pirms noslēdzošā ātrumposma latviešiem bija vairs tikai 7.7 sekunžu pārsvaru, bet “Power Stage” laikā sāncenši dzēsa arī to. “Sports Racing Technologies” komandas ekipāža Koiks/Simms svinēja uzvaru, bet Blūms/Pūķis (“A1M Motorsport”) viņiem piekāpās vien par nieka 0.2 sekundēm. Trešo vietu sasniedza Kasari/Raidma (“OT Racing”), no uzvarētājiem atpaliekot desmit sekundes.

Lai arī Blūma/Pūķa zaudējums pašā noslēgumā ir sāpīgs, jāatceras, ka galvenajiem konkurentiem bija ievērojams tehniskais pārsvars. Latvieši turklāt uzvarēja savā EMV5 klasē.

Kristers Cimdiņš/Renārs Šķenders (“Mitsubishi Lancer Evo X”) sacensību summā izcīnīja augsto septīto vietu, bet starp EMV5 ekipāžām bija piektie. Viņiem tas bija pirmais grants rallijs ar šo auto. 22. vietā ierindojās Mārtiņš Ločmelis/Harijs Vējiņš (“Subaru Impreza STi “) – viņiem EMV5 klasē astotais rezultāts.

Igaunijas rallija čempionāta ceturtais posms “Rally Estonia” norisināsies 20. un 21. jūlijā.

Raplas rallija rezultāti:

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *