Seska/Franča ekipāža Kanāriju salu rallijā ielaužas pirmajā desmitniekā

Foto: FLAT-OUT media agency

Mārtiņa Seska un Renāra Franča ekipāža Eiropas rallija čempionāta otrajā posmā Kanāriju salās uz asfalta seguma nespēja iesaistītes cīņā par pjedestālu, bet sacensību gaitā progresēja un nobeigumā arī nonāca pirmajā desmitniekā, izcīnot devīto vietu. Uzvaru guva franču pilots Žoans Bonato.

Turpinot dalību Eiropas čempionātā ar “Škoda Fabia RS Rally2” automašīnu, latviešu braucēji pēc pirmā ātrumposma bija noslīdējuši līdz pat 32. pozīcijai, jo saņēma desmit sekunžu sodu par novēlotu ierašanos starta kontrolē. Pēc otrā ātrumposma mūsu sportisti bija pacēlušies līdz 16. pozīcijai, bet rallija otro, noslēdzošo dienu sāka 18. vietā.

Sesks jau rallija pirmajā dienā atzina, ka nejūtas īsti komfortabli, uzskatīja, ka varētu parādīt labāku sniegumu. Nācās arī atzīt, ka pēc slimošanas ir fiziski grūti braukt.

Dažkārt parādoties nokrišņiem, jau SS9 laikā Sesks/Francis pacēlās līdz 13. pozīcijai, bet drīz pēc tam atradās jau 12. vietā. Priekšpēdējā, 12. ātrumposmā ekipāža pacēlās uz pirmo desmitnieku. “Power Stage” uzrādot piekto labāko rezultātu, Seska ekipāžai sacensību absolūtajā vērtējumā izdevās sasniegt devīto vietu. Vienu no priekšā braucošajām ekipāžām pēdējā ātrumposmā piemeklēja tehniskas problēmas.

Pārliecinošu uzvaru izcīnīja franču pilots Žoans Bonato (“Citroën C3 Rally2”), finišā par 36.9 sekundēm pārspējot ERC sezonas pirmā posma uzvarētāju, jaunzēlandieti Haidenu Padonu (“Hyundai i20 N Rally2”). Trešais Kanāriju salās spānis Efrēns Larena (“Škoda Fabia RS Rally2”), kurš šo pozīciju iekaroja tikai pēdējā ātrumposmā. Bonato par līderi kļuva pēc ceturtā ātrumposma, pēc tam neatdodot vadību līdz pat finišam.

Smagu avāriju piektdienas rītā piedzīvoja ungāra Mikloša Čomosa ekipāža. Lielā ātrumā mašīna ietriecās barjerā, pārlidojot tai pāri un apmetot daudzus kūleņus. Ne pilots, ne stūrmanis negadījumā necieta, bet “Škoda Fabia Rally2 evo” bija sabojāta pamatīgi, motors pat bija izrauts ārā.

Madss Ostbergs pēc otrā ātrumposma ierindojās otrajā vietā, bet nākamajā dopā mašīnu piemeklēja pusass defekts.

ERC sezonas trešais posms “Rally Poland 2023” norisināsies no 19. līdz 21. maijam Polijā.

Kanāriju salu rallija rezultāti:

Pilni rezultāti >>

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *