ASRT pilots Plangi izcīna uzvaru Tallinas rallijā

Aizvadītajās brīvdienās Igaunijā norisinājās rallija sacensības “Tallinna ralli 2014”, kurās uzvaru izcīnīja Latvijas komandas ASRT pilots Sīms Plangi ar “Mitsubishi Lancer EVO X”.

Šis nebija Igaunijas rallija čempionāta posms, taču daudzi vadošie braucēji izgāja uz starta, izmantojot šīs sacensības kā testus.

Tallinas rallijā bija jāveic desmit ātrumposmi. Pirmajā uzvarēja Timmu Korge, bet otrajā ātrākais bija un vadību kopvērtējumā pārņēma Egons Kaurs. Viņam ātrākais rezultāts arī trešajā “dopā”. Ceturtajā ātrumposmā uzvarēja un uz pirmo vietu pacēlās Sīms Plangi, noturot pirmo pozīciju līdz finišam.

Sākotnējam līderim Korgem, kurš pēc trešā ātrumposma ieņēma otro pozīciju, atrodoties 5 sekundes aiz Kaura, cīņa par uzvaru beidzās, kad nākamajā ātrumposmā tika pārsistas abas priekšējās riepas. Mašīnā bija rezerves ritenis, taču tikai viens. Situācija  sacensības neļāva turpināt.

Ceturtajā ātrumposmā, kad vadību rallijā pārņēma Plangi, riepu pārsita arī Kaurs, kurš pirms tam bija vadībā. Zaudējis gandrīz minūti, viņš tā arī nespēja atgūties un sacensības noslēdza trešajā vietā, 38 sekundes aiz uzvarētāja. Otro vietu Tallinas rallijā guva Rauls Jētss, kurš startēja ar jaudīgo “Ford Fiesta R5”.

Braucēji no Latvijas šajās sacensībās nepiedalījās, taču startēja sportisti no Somijas, Krievijas, Lietuvas un Ukrainas. Kopumā uz starta izgāja 36 ekipāžas, no kurām 25 tika līdz finišam. Absolūtās ieskaites uzvarētājam Plangi pirmā vieta N4 klasē, bet Jētss, kurš finišēja otrais, kļuva par uzvarētāju R4 vērtējumā.

Igaunijas čempionātā šobrīd aizvadīts viens posms, kas norisinājās jau februārī. Pirmās trīs vietas “Võru talveralli” ieguva Timmu Korge, Rolands Murakass un Markuss Abrahams. Sezona atsāksies ar otro posmu “Harju ralli”, kas notiks pēc nepilnām divām nedēļām, 23. maijā.