“300 Lakes Rally” šogad daļēji būs asfalta rallijs

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Šīs vasaras otrajā pusē gaidāmajās rallija sacīkstēs “300 Lakes Rally” plānoti dažādi jauni ātrumposmi, kā rezultātā aptuveni puse trases būs jāveic pa asfaltu.

“300 Lakes Rally” notiks 12. un 13. augustā, un šogad sacensībās būs iesaistītas trīs valstis – Lietuva, Latvija un Baltkrievija. Tā kā sacīkšu norises vieta ir ģeogrāfiski tuvu šo trīs valstu krustpunktam, Lietuva piedāvās ātrumposmus, Latvija šajā rallijā līdzdarbosies ar saviem tiesnešiem, naktsmītņu piedāvāšanu, un, cerams, arī sportistiem, bet Baltkrievija sacensības iekļāvusi sava nacionālā čempionāta kalendārā.

Šogad “300 Lakes Rally” notiks septīto reizi. Sacīkstes aizvien tiks bāzētas Lietuvas pilsētās Visaginā un Zarasi.

Organizatori ir sarūpējuši jaunus ātrumposmus. Tiek ziņots, ka no 12 plānotajiem ātrumposmiem pieci būs pilnīgi jauni, turklāt pirmo reizi aptuveni puse no distances būšot jāveic pa asfaltu. Tādejādi tas kļūs par asfalta ceļiem bagātāko ralliju Baltijas valstīs.

Reizē šis būs ne vien Lietuvas un Baltkrievijas čempionātu posms, bet pirmo reizi arī FIA Baltijas kausa izcīņas sacensības.

Iepriekšējos trīs gadus šis rallijs bija arī Latvijas čempionāta ieskaitē, pērn uzvaru gūstot igauņa Sīma Plangi ekipāžai ar “Mitsubishi Lancer Evo X”. Vienu reizi uzvarējuši arī latvieši – tas notika 2014. gadā, kad pirmā finišēja Jāņa Vorobjova un Andra Mālnieka ekipāža.

Izmantotie resursi:
www.300lakesrally.lt