Minirallijs ‘Ropaži’ jūlija sākumā atgriezīsies uz grants seguma

Foto: Dace Janova, 4rati.lv

Jūlijā sākumā Ropažu novadā norisināsies “ERST Finance” minirallija kausa izcīņas otrais posms “Ropaži 2024”. Pēc hibrīda formāta pagājušajā gadā, kad ātrumposmi notika gan Biķerniekos, gan Ropažos, šosezon minirallijs atkal pilnvērtīgi atgriežas Ropažos, visus ātrumposmus aizvadot uz grants seguma.

Pirmajā sezonas posmā “Gulbis 2024” uz starta izgāja vairāk nekā 100 ekipāžas, kas liek domāt, ka arī Ropažu posmā 6. jūlijā redzēsim līdzīgi iespaidīgu dalībnieku skaitu. Pirmajās reģistrācijas dienās pieteikušās jau teju 40 ekipāžas, reģistrācija minirallija mājaslapā www.minirallijs.lv/ būs atvērta līdz 28. jūnijam. Šobrīd lielākais dalībnieku skaits reģistrējies 4WD+ klasē, savukārt jaunajā Studentu ieskaitē pieteikušās jau četras ekipāžas.

Atgādināsim, ka Studentu klase izveidota jaunajiem sportistiem bez iepriekšējas pieredzes minirallijā, rallijsprintā vai rallijā, kurā ar vienas ass piedziņas automašīnu var startēt dalībnieki vecumā no 18 līdz 23 gadiem. Jāatzīmē, ka šai klasei ir īpaši samazināti dalības maksa, lai atvieglotu pirmos soļus autosportā.

Sportistiem šajā posmā tiks piedāvāti trīs dažādi ātrumposmi, kuri katrs būs jāveic pa divām reizēm. Tādējādi kopumā sacensībās būs seši ātrumposmi ar 23 kilometru distanci, savukārt kopā ar pārbraucieniem ekipāžām būs jāveic nedaudz vairāk kā 100 kilometri. Divi no ātrumposmiem izmantoti jau iepriekšējos gados, savukārt viens ātrumposms būs pilnīgs jaunums, kas noteikti būs interesants izaicinājums gan pieredzējušajiem, gan jaunajiem sportistiem.

Kā jau ierasts, tad minirallijā pamatā piedalās ar ielas automašīnām, kurām ir derīga tehniskā apskate, tomēr OPEN 2WD un OPEN 4WD ieskaitēs iespējams piedalīties arī ar sacīkšu spēkratiem, kas aprīkoti ar drošības karkasiem. Tā, piemēram, sezonas atklāšanā Gulbenē uz starta bija redzami tādi rallijā labi zināmi piloti kā Kristers Cimdiņš un Guntis Lielkājis, savukārt arī uz Ropažu posmu jau pieteikušies vairāki OPEN klases piloti, piemēram, Edgars Zuģickis un Kristaps Sarma.

Pēdējo sezonu laikā izveidojusies interesanta un forša tendence, ka minirallijs tiek izvēlētas kā lielisks veids, kā ģimenēm kopā pavadīt brīvdienas spraigā sacensību gaisotnē. Šīs sezonas pirmajā posmā Gulbenē uz starta izgāja desmit ekipāžas, kurās stūrmaņa lomu uzņēmās dāmas. Ar katru gadu šādu ekipāžu skaits kļūst arvien lielāks, līdz ar to minirallijs kļuvis par lielisku brīvā laika nodarbi, kurā var kopā piedalīties draugi ar draudzenēm un vīri ar sievām.

Plašāka informācija par miniralliju “Ropaži 2024” atrodama minirallija mājaslapas dokumentu sadaļā – www.minirallijs.lv/dokumenti/. Jaunajiem dalībniekiem vai tiem, kas vēl apsver domu piedalīties minirallijā, noteikti ir vērts iepazīties arī ar Minirallija rokasgrāmatu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *