Ziemas autosprinta čempionāta fināls sestdien 333 trasē

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: scopestudio.lv

Sestdien “333” trasē pie Zaķumuižas tiks aizvadīts Latvijas ziemas autosprinta čempionāta izšķirošais septītais posms. RWD klasē uz titulu pretendē četri sportisti, bet 4WD klasē – divi. Jau šobrīd ir zināms čempions FWD klasē – zelta medaļu nodrošinājis Vilmārs Krivads (“Opel Astra”).

Neraugoties uz nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, finiša taisnē izgājis Latvijas ziemas autosprinta čempionāts – sestdien “333” trasē pie Zaķumuižas risināsies pēdējais, septītais posms. Diemžēl šāgada čempionātu par „ziemas” var dēvēt visai nosacīti, jo tikai divi posmi aizvadīti sniega un ledus trasē Ērgļos. Pārējās sacensībās dalībniekiem savu meistarību nācās rādīt asfalta seguma trasēs un izskatās, ka arī izšķirošās cīņas „333″ nebūs izņēmums. Dabas kaprīzes savu ietekmi atstājušas arī uz čempionāta kopvērtējuma tabulu – vadošajās pozīcijās ir spējuši izlauzties braucēji, kuri pirms sezonas nebija favorītu pulkā. To nekādā gadījumā nevar attiecināt uz Vilmāru Krivadu („Opel Astra”), kurš, izcīnot uzvaru pirms divām nedēļām „Rullīša” kartodromā Jelgavā notikušajā meistarsacīkšu sestajā posmā, jau nodrošinājis čempiona titulu FWD klasē. Krivads starp ātrākajiem bija gan uz asfalta, gan ledus seguma un pelnīti kļuvis par Latvijas 2008. gada autosporta sezonas pirmo čempionu. Pēdējā posmā gaidāma spraiga cīņa par vicečempiona godu, uz ko pretendē trīs sportisti. Neliels pārsvars šobrīd ir cēsniekam Ritvaram Kārkliņam („VW Golf”), taču iepriekšējās sezonas sudraba medaļniekam šo pozīciju noturēt būs grūti, jo bīstami tuvu ir jaunie kartinga talanti Dāvis Tobiass un Eliss Dukaļskis (abi „Opel Astra”).

Vislielāka intriga izveidojusies RWD klasē – reālas izredzes uz čempiona titulu ir četriem sportistiem! Kopvērtējuma vadībā šobrīd izvirzījies Jānis Slišāns, kurš pēdējos posmus aizvada ar jaudīgo „Honda S2000″. Taču turpat netālu ir vēl trīs braucēji – Normunds Orlovs („BMW 323 ti Compact”), Jānis Gustāns („Toyota MR-2″) un Jānis Skujiņš („BMW 318 iS”). Slišāns un Orlovs titulu var noformēt neatkarīgi no citu braucēju rezultātiem, bet Gustānam un Skujiņam, lai cerētu uz augstāko pjedestāla pakāpienu, jācer uz labvēlīgu rezultātu sakritību. Ja bukmeikeri pieņemtu likmes uz šo notikumu, visticamāk, viņu favorīti būtu Slišāns un Skujiņš, kuri regulāri ir vadošo braucēju vidū arī vasaras autosprinta (līdz šim zināmas kā „Vasaras kauss”) sacensībās, kas risinās Latvijas kartodromos, kamēr Orlovs un Gustāns priekšroku dod sniegotajām trasēm.

4WD klasē uz zelta medaļu palikuši divi pretendenti – 2007. gada čempions Elmārs Aukšmuksts („Subaru Impreza”) un vicečempions Kārlis Nebars („Subaru Impreza”). Aukšmukstam ir visas iespējas atkārtot iepriekšējās sezonas panākumu, jo, pat situācijā, ja Nebars uzvar abus braucienus, valdošajam čempionam pietiek ar divām ceturtajām vietām braucienos. Interesanta cīņa par bronzas medaļu gaidāma starp Vigo Rubeni („Subaru Impreza”) un Artūru Kaļimuļinu („Mitsubishi EVO 8″). Abi saglabā teorētiskas izredzes arī uz otro vietu. Fantastiskas rezultātu sakritības situācijā izredzes uz goda pjedestāla zemāko pakāpienu paveras Marekam Braunam („Subaru Impreza”).

Komandu ieskaitē tikai fatālas neveiksmes var liegt pirmo vietu „Ice MEN” (Elmārs Aukšmuksts, Normunds Orlovs, Mareks Kairis, Jānis Skujiņš). Visnotaļ stabilā otrajā pozīcijā atrodas „TL Kart” (Dāvis Tobiass, Eliss Dukaļskis, Mareks Kreišmanis, Jānis Gasparovičs), toties spraiga spēkošanās paredzama trešo pozīciju starp „RSR Ice Team” (Ints Jeršovs, Kārlis Nebars, Jānis Slišāns, Artūrs Bāriņš), „JNM Auto” (Jana Gustāne, Normunds Kārkliņš, Mairis Kārkliņš) un „VPLT” (Jānis Gustāns, Ritvars Kārkliņš, Mareks Brauns, Lauris Vīgants).

Sestdien „333″ trasē pirmie uz starta stāsies FWD klases braucēji (reģistrācija no pl. 8, starts pl. 9.30). 4WD un RWD klasei reģistrācija no pl. 12.15, bet izšķirošā cīņa par medaļām sāksies pl.14. Skatītājiem ieeja par brīvu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *