Ziemas autosprinta čempionāta fināls 333 trasē

Info:LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: go4speed.lv

Svētdien, 22. februārī ar sacensībām „333″ trasē pie Zaķumuižas noslēgsies Latvijas ziemas autosprinta čempionāts. Pēc piecu posmu cīņām kopvērtējuma vadībā atrodas Ritvars Kārkliņš („VAZ 2108″, FWD grupa), Elmārs Aukšmuksts („Subaru Impreza”, 4WD grupa) un Jānis Slišāns („Toyota Corolla”, RWD grupa). Komandu vērtējumā stabilā līderpozīcijā „Ice MEN” (Elmārs Aukšmuksts, Mareks Kairis, Normunds Orlovs).

Atšķirībā no divām iepriekšējām sezonām, kad ziema mūs nelutināja un lielu daļu ziemas sacensību nācās aizvadīt uz asfalta seguma, 2009. gada čempionāta visi posmi risinās uz ledus un sniega seguma. Izņēmums nebūs arī čempionāta pēdējais, sestais posms, kas šajā svētdienā, 22. februārī risināsies „333″ trasē pie Zaķumuižas. Vladislava Šlēgelmilha izveidoto trasi pirmie iemēģinās RWD un 4WD grupu braucēji. Reģistrācija un iepazīšanās ar distanci paredzēta no plkst. 7.30 līdz 8.30, bet starts plkst. 9. FWD klases dalībnieki uz starta stāsies plkst. 13.30 (reģistrācija no plkst. 10.45 līdz 12.45). Lai arī šīs ir visaugstākās raudzes sacensības, kurās tiks dalītas Latvijas čempionāta medaļas, piedalīties ar savu (vai drauga) ielas automašīnu var jebkurš brauktgribētājs.

Pirms pēdējā posma vissaspringtākā situācija izveidojusies FWD grupā, kurā uz zelta medaļu pretendē septiņi sportisti: Ritvars Kārkliņš („VAZ 2108″), Artūrs Bāriņš („Opel Astra”), Zigurds Kalniņš („VAZ 2108″), Vilmārs Krivads („Opel Astra”), Normunds Kārkliņš („VAZ 2108″), Dāvis Tobiass („Opel Astra”) un Jānis Spīķis („Opel Corsa”). Atmetot sliktākā posma rezultātu (tieši tā tiks noteikts noslēguma kopvērtējums), 11 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju izveidojas Ritvaram Kārkliņam, bet Tobiasa un Spīķa izredzes kļūst vien teorētiskas. Kārkliņam, lai gāztu no troņa valdošo čempionu Krivadu, pēdējā posmā pietiks ar 59 punktiem no 70 iespējamajiem (to var nopelnīt par divām trešajām vietām braucienos). Protams, iespējami daudz un dažādi citi scenāriji, un kurš no daudzajiem variantiem būs īstais, noskaidrosies tikai trasē.

4WD klasē čempionāta vadībā atrodas Elmārs Aukšmuksts („Subaru Impreza”), bet negaidīti sīvu pretestību pēdējo divu sezonu čempionam izrāda klases debitants, kartingā rūdītais Valts Zvaigzne („Subaru Impreza”). Aukšmuksta pārsvars ir seši punkti, bet, atmetot sliktāko rezultātu, tas sarūk līdz pat četriem punktiem. Tikai šie divi sportisti pretendē uz zelta medaļu. Ar lielu pārliecību var prognozēt, ka otro sezonu pēc kārtas bronzas medaļa nonāks Vigo Rubeņa („Subaru Impreza”) īpašumā, jo sekotāji ir atstāti tālu aizmugurē. Vienīgie, kas teorētiski var apsteigt Rubeni, ir Ints Dimiņš („Audi 90 Quattro”) un Ints Jeršovs („Audi 90 Quattro”). Diemžēl no pretendentu skaita uz godalgotām vietām ir izkritis Kārlis Nebars, kura „Audi 80 Quattro” iepriekšējā posmā nolūza ritenis.

Aizmugures piedziņas grupā (RWD) posmu līdz čempionāta noslēgumam pirmajā vietā izvirzījies valdošais čempions Jānis Slišāns („Toyota Corolla”). Slišāna pozīcijas var apdraudēt divi divkārtējie valsts čempioni – Mareks Kairis („VAZ 21013″) un Normunds Orlovs („Toyota MR-2″). Katrs no līderu trio var nodrošināt zelta medaļu, pēdējā posmā paļaujoties tikai uz savu sniegumu un necerot uz citu rezultātu sakritību – titulu garantēs uzvara abos braucienos. Uz kādu no zemākā kaluma medaļām vēl var pretendēt arī Jānis Gustāns („Toyota MR-2″).

Komandu vērtējumā pārliecinošā vadībā atrodas „Ice MEN” (Mareks Kairis, Elmārs Aukšmuksts, Normunds Orlovs), kas uzvarējusi četros no pieciem posmiem. Stabilā otrajā pozīcijā „Stingrs pamats Quattro ledlauži” (Kārlis Nebars, Vilmārs Krivads, Ints Jeršovs). Taču sīva spēkošanās gaidāma par trešo pozīciju – „Gepardus” (Zigurds Kalniņš, Oskars Ezeriņš, Aivars Ezeriņš) un „JNR Cēsis” (Jānis Gustāns, Ritvars Kārkliņš, Normunds Kārkliņš) šķir tikai 11 punkti.

Plašāka informācija pieejama: www.laf.lv, un www.autosport.lv.

Latvijas čempionāts ziemas autosprintā
Kopvērtējums pirms 6. (no 6) posma*
FWD

Ritvars Kārkliņš 274, Artūrs Bāriņš 271, Zigurds Kalniņš 270, Vilmārs Krivads 267, Normunds Kārkliņš 263, Dāvis Tobiass 237, Jānis Spīķis 217.

4WD
Elmārs Aukšmuksts 308, Valts Zvaigzne 302, Vigo Rubenis 284, Ints Dimiņš 263, Kārlis Nebars 241, Ints Jeršovs 239.

RWD
Jānis Slišāns 306, Mareks Kairis 298, Normunds Orlovs 295, Viesturs Tilgass 273, Modris Cīrulis 267, Jānis Gustāns 235.

Komandas
„Ice MEN” 901, „Stingrs pamats Quattro ledlauži” 747, „Gepardi” 651, „JNR Cēsis” 640, „TSR” 572.

* Nosakot noslēguma kopvērtējumu, katram braucējam tiks atmests sliktākā posma rezultāts. Komandu vērtējumā tiek ieskaitīti visos posmos gūtie punkti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *