“Wurth Ziemas Kausa” sezona finiša taisnē

Foto: motorsport.lv

WURTH Ziemas Kauss ieiet finiša taisnē. Iepriekšējā nogalē ar ātru un viltīgu trasi Vaiņodes lidlaukā tika aizvadīts Wurth Ziemas Kausa 4.posms, savukārt, šajā nogalē, 21. februārī tiks aizvadīts kausa noslēdzošais – 5.posms. Piektais posms nosaukts kausa atbalstītāja un norises vietas vārdā – Kuldīga. Posms norisināsies Kuldīgas pilsētas teritorijā.

Posms pieredzei un meistarībai

Kausa ceturtais posms  norisinājās bijušajā kara lidlaukā Vaiņodē. Šajā lidlaukā dažādas sacensības bija jau norisinājušās iepriekš, taču Wurth Ziemas Kausa dalībnieki šeit startēja pirmo reizi.

Trasi palīdzēja veidot Wurth Ziemas Kausa pieredzējuši konsultanti – autosporta veterāni, kuru veikumu augsti novērtēja dalībnieki. Trase tika izveidota ar ļoti dažādiem elementiem. Bija vajadzība gan ātra, gan precīza braukšana, un, galvenais, bija jāspēj ātri reaģēt uz seguma un saķeres izmaiņām.

Aizraujošās cīņās, trīs braucienos tika noskaidroti uzvarētāji 8 ieskaites klasēs starp 106 dalībniekiem.

RWD klasē bez radzēm norisinājās posma lielākās cīņās. Šajā klasē cīņas norisinājās nevis par sekundēm, bet par simtdaļām. Aizvadot identisku pirmo braucienu laika ziņā, uz uzvaru sevi pieteica divi braucēji – Māris Druva un Aigars Tīdmanis. Par trešo vietu cīņā iesaistījās uzreiz pieci braucēji – Kristaps Lāms, Martiņš Prūsis, Mārcis un Kristaps Martinovi, Aigars Bite un Jānis Apsītis. Dažiem nepaveicās ar tehniku, kāds nokļūdījās, bet trešo vietu ar pusi no simtdaļas pārsvaru pār Kristapu Lāmu izcīnīja Mārtiņš Prūsis. Cīņā par uzvaru pārāks izrādījās Aigars Tīdmanis, aiz sevis atstājot Māri Druvu.

Arī RWD klasē ar radzēm norisinājās spraigas cīņās un pēc pirmā brauciena uz pirmo trijnieku pretendēja astoņi braucēji. Pirmo braucienu neveiksmīgi aizvadīja Māris Druva, kuram tas liedza cīņu par uzvaru, bet pārsteigumu sagādā Kristaps Lāms. Kristaps, otrajā braucienā uzrādot labāko laiku, posmā izcīnija otro vietu un revanšējās Mārtiņam Prūsim, kurš trešais. Pirmais arī šajā klasē Aigars Tīdmanis.

RWD klašu kopvērtējums šobrīd izskatās ļoti blīvs un tas, kurš uzvarēs pēdējā posmā, uzvarēs arī kopvērtējumā.

FWD klasēs šoreiz startēja visvairāk dalībnieku. Šajā lielajā konkurencē un viltīgajā trasē, savu pieredzei un meistarību jau ar pirmo braucienu parādīja gan Aivo Gailītis, gan Modris Žentiņš. Klasē FWD bez radzēm sīva cīņa norisinājās gan par uzvaru starp abiem iepriekš minētajiem, gan par trešo vietu starp Māri Radomišķi un Miku Ķenavu. Stabili un ātri aizvadot visus braucienus uzvara Aivo Gailītim. Otrais Modris Žentiņš, bet trešais ar piecu simtdaļu pārsvaru Miks Ķenavs.

FWD klasē ar radzēm Modris revanšējās Avo izcīnot uzvaru ar nepilnu divu sekunžu pārsvaru. Trešais arī šajā klasē Miks Ķenavs.

4WD klasē šosezon kopumā norisinās ļoti aizraujošas un skatāmas cīņas. Galvenie pretendenti uz uzvaru kopvērtējumā ir Valts Zvaigzne un Artis Vicinskis. Diemžēl, pilnu sezonu neaizvada 3.posma uzvarētājs Jānis Sala. Šosezon par pārsteigumu parūpējies Jānis Jansons ar katru posmu rādot arvien labāku sniegumu.

Šajā posmā ļoti pārliecinoši brauca Artis Vicinskis, uzrādot absolūti labākos laikus braucienos un iekrājot solīdu pārsvaru pār konkurentiem. Artim uzvara abās klasēs. Otrais abās klasēs galvenais konkurents – Valts Zvaigzne. Savukārt, trešais, pieminētais, Jānis Jansons.

Dāmu klasē arī šoreiz 4 dalībnieces. Uzvaru ļoti pārliecinoši izcīnija Nelda Žentiņa, aiz sevis atstājot Daci Strazdiņu, kura otrā, un debitanti Līgu Valdmani.

Standarta klasē uzvara Arvim Valkovskim, kurš aiz sevis atstāja Edgaru Leonovu un Mārtiņu Bertu.

Šī posma labākais Juniors – Madars Dīriņš, kurš arī izvirzījies vadībā cīņā par BMP.LV dāvāto galveno balvu – treniņiem ar Ford Fiesta R2 rallija auto.

Noslēdzošais, piektais posma – pilsētas teritorijā

Kausa organizatori, pateicoties Kuldīgas pilsētas un vietējo uzņēmēju atbalstam, piekto posmu organizē Kuldīgas pilsētas teritorijā. Posms norisināsies 21. februārī.

Par trases atrašanās vietu un posma norisi kausa organizatori ziņos atsevišķi kausa mājaslapā www.motorsport.lv!

Reģistrācija sacensībām norisināsies kausa mājaslapā: “motorsport.lv“.

Šī brīža kopvērtējumu var apskatīt kausa mājaslapas “motorsport.lv” rezultātu sadaļā.

Informāciju sagatavoja:
www.motorsport.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *