Svētdien Jelgavā sākas ziemas autodaudzcīņas čempionāts

Svētdien, 21. janvārī kartinga trasē „Rullītis” Jelgavā tiks dots starts Latvijas ziemas čempionātam daudzcīņā standarta automobiļiem. Dienu iepriekš turpat risināsies ziemas kausa izcīņa „Rullītis”.

Par sniega un aukstuma trūkumu šoziem sūrojas ne tikai kalnu slēpošanas trašu īpašnieki, bet arī autodaudzcīņnieki. Diemžēl pēdējiem nav pieejami sniega lielgabali, turklāt arī laika prognoze tuvākajām nedēļām nav pārāk iepriecinoša, tāpēc LAF Standarta automašīnu komisija ir nolēmusi šīs nedēļas nogalē pirmo valsts čempionāta posmu aizvadīt kartinga trasē „Rullītis”. Lai arī asfalta segums pirmajā brīdī var šķist ne pārāk atbilstošs ziemas autosacensībām, tomēr tas viss ietilpst jēdzienā „autodaudzcīņa”. Svarīga ziņa dalībniekiem varētu būt tāda, ka, atbilstoši gada nolikumam un tehniskajiem noteikumiem, ir atļauta arī vasaras riepu lietošana, jo sacensības notiek slēgtā trasē. Ļoti iespējams, ka pirmais posms varētu sagādāt pārsteigumus rezultātu tabulā, jo ierastajiem līderiem automašīnas tomēr vairāk sagatavotas slidenam un ne tik līdzenam segumam. Dalībnieku reģistrācija sāksies jau pl. 7.30, bet pirmais starts FWD un RWD klasēm pl. 9. 4WD klases sportistiem sacensību sākums paredzēts 14:15. Atgādināsim, ka šajās sacensībās var piedalīties jebkurš brauktgribētājs ar savu „ielas” automašīnu. Sportistiem vajadzētu pievērst vērību ķiverēm, jo startēt varēs tikai ar homoloģētām vai ar Eiropas marķējumu E. Šādi paredzēts izskaust aizvēsturiskās ķiveres, kuras tautā dēvē par „morgunovkām”.

Maksimālais posmu skaits, kas var notikt, ir septiņi, bet minimālais – pieci. Standarta Automobiļu komisija centīsies nodrošināt vismaz sešu posmu norisi, lai, vērtējot rezultātus, saglabātos „mīnus viena sliktākā rezultāta” princips. Ņemot vērā visus apstākļus, pavisam droši var paredzēt, ka čempionāts beigsies tikai marta otrajā pusē. Pārējos čempionāta posmus iecerēts aizvadīt Ērgļos, Auciemā, „Jaunnikšās” pie Alojas, „Ādiņās” Katlakalnā un „Brīvkalnos”, bet nākamais posms paredzēts 29. janvārī „333″ kompleksā Zaķumuižā.

Dienu pirms čempionāta posma, sestdien Jelgavas kartinga trasē notiks ziemas kausa izcīņa “Rullītis”. Dalībnieku reģistrācija no pl. 8, bet pirmais starts pl. 9.

Latvijas čempioni ziemas autodaudzcīņā:

Klase

Gads

RWD

FWD

AWD

2006.

Mareks Kairis

Ulvis Bujāns

Mareks Štolcermanis

2005.

Mareks Kairis

Ulvis Bujāns

Mareks Štolcermanis

2004.

Mairis Kārkliņš

Ulvis Bujāns

Jānis Dūcis

2003.

Mairis Kārkliņš

Normunds Kārkliņš

Ronalds Mūsiņš

2002.

Normunds Orlovs

Sandris Lūsiņš

Aivars Šilabrits

2001.

Normunds Orlovs

Andris Empelis

Ronalds Mūsiņš

2000.

Mareks Kreišmanis

Andris Empelis

Gunārs Bebrišs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *