Nosaukti “Wurth” Ziemas kausa čempioni

Foto: motorsport.lv

Ar pilsētas posmu Kuldīgā noslēgusies WURTH Ziemas Kauss 2015/2016 sezona, kā arī paziņoti aizvadītās sezonas uzvarētāji. Tie ir – Māris Druva, Aigars Tīdmanis, Modris Žentiņš, Artis Vicinskis, Nelda Žentiņa un Edgars Leonovs.

Wurth Ziemas Kausa piektais posms norisinājās 21.februārī, Kuldīgā un iegāja Ziemas Kausa vēsturē kā pirmās sacensības organizatoru dzimtajā pilsētā – Kuldīgā un tās teritorijā. Posms bija veidots daļēji koplietošanas ceļos un daļēji privāto uzņēmēju teritorijās, tāpēc organizatori izsaka pateicību ne tikai Kuldīgas pilsētai, bet arī visiem uzņēmējiem un privātpersonām, kuras palīdzēja posma tapšanā.

Piektais posms iegāja vēsturē ne tikai ar nebijušu trasi – ātruma posms Kuldīgas pilsētā, bet arī rekordlielu dalībnieku skaitu. Sacensībām reģistrējās 144 dalībnieki.  Aizraujošās cīņās, trīs braucienos tika noskaidroti uzvarētāji 8 ieskaites klasēs ne tikai posmā, bet arī sezonas kopvērtējumā. Par kopvērtējumu ziņosim atsevišķi pēc sezonas apbalvošanas pasākuma, kurš norisināsies 19.03.!

RWD klasēs par pārsteigumu šoreiz parūpējās sezonas laikā arvien labākus rezultātus uzrādošais Mārtiņš Prūsis (BMW). Šajā klasē cīņas norisinājās nevis par sekundēm, bet par simtdaļām.  Pēc ilgākas pauzes par sevi atgādināja Gvido Rozenblūms, pirmajā braucienā uzrādot labāko laiku starp abām RWD klasēm. Diemžēl, tehniskas ķibeles un kļūme otrajā braucienā, liedz pacīnīties par uzvaru. Labus rezultātus rādīja arī Mārtiņa Prūša komandas biedrs, braucot ar to pašu auto – Kristaps Lāms, līdz ar to cīņā par uzvaru iesaistījās vairāk braucēji kā ierasts. Uz uzvaru pretendēja ierastie līderi – Aigars Tīdmanis , Jānis Apsītis un Māris Druva, kā arī Gvido Rozenblūms, Mārtiņš Prūsis, Kristaps Lāms, kā arī pirmo posmu šogad aizvadījušais Gundars Tīdmanis. RWD klasē bez radzēm, pārsteidzot visus, tostarp sevi, izcīnīja Mārtiņš Prūsis. Zaudējot divas sekundes pēc trīs braucieniem, otrais Māris Druva (Toyota MR2), bet nepilnu sekundes pārsvaru par Gvido Rozenblūmu (BMW), trešo vietu izcīnīja Kristaps Lāms (BMW).

Līdzīga situācija arī RWD klasē ar radzēm. Norisinājās spraigas cīņās. Šajā klasē gan izteiktāks pārsvars pirmo trīs vietu ieguvējiem, bet no ceturtās līdz septītajai vietai braucienu rezultāti bija ļoti blīvi. Tāpat arī mikro cīņa bija braucējiem no 7. līdz 12. vietai. Iepriekšējo posmu neveiksmīgi aizvadīja Māris Druva, kurš šoreiz pārliecinoši reabilitējās, izcīnot uzvaru. Otrais posmā, ar pus otras sekundes pārsvaru pār trešo vietu – Aigars Tīdmanis, bet trešais Mārtiņš Prūsis.

Šajā posmā arī izšķīrās klašu kopvērtējumi sezonā.

RWD kopvērtējums šāds (vārds, uzvārds – auto – punkti):

 1. Māris Druva Toyota mr2, 79 punti
 2. Aigars Tīdmanis BMW 325, 72
 3. Jānis Apsītis BMW 318, 67

RWD ar radzēm kopvērtējums šāds:

 1. Aigars Tīdmanis BMW 325,97
 2. Jānis Apsītis BMW 318, 74
 3. Māris Druva Toyota mr2, 62

FWD klasēs arī šoreiz startēja visvairāk dalībnieku. Klasē FWD bez radzēm sīva cīņa norisinājās gan par posmu, gan kopvērtējumu.

Pēc pirmā brauciena izskatījās, ka cīņa par uzvaru notiks starp abiem klases līderiem Modri Žentiņu un Aivo Gailīti, gan par trešo vietu starp Māri Radomišķi, un Miku Ķenavu. Tomēr pārliecinošu uzvaru izcīnīja Modris Žentiņš (Honda Civic). Ļoti sīva cīņa notika par otro un trešo vietu. Ar divu simtdaļu pārsvaru otrā vietā priekšā Aivo Gailītim (VW Golf 2) iespraucās Varis Žentiņš (Honda)

Tikpat pārliecinoši Modris brauca FWD klasē ar radzēm. Otrais Aivo Gailītis, bet trešais, izraujot trešo vietu pēdējā braucienā ar vienas simtdaļas pārsvaru, Andis Gluškovs (VW Golf III). Ceturtais BMP.LV Junioru klases braucējs Madars Dīriņš, kurš ar katru posmu uzrādīja arvien labāku un stabilāku braukšanu.

Arī šajā klasē otrās un trešās vietas īpašnieki izšķīrās pēdējā posmā, kas liecina par labu konkurenci un līdzīgām cīņām visas sezonas garumā.

FWD klases kopvērtējums šāds:

 1. Modris Žentiņš Honda Civic, 91
 2. Aivo Gailītis VW Golf, 70
 3. Miks Ķenavs VW Golf, 66

FWD ar radzēm kopvērtējums šāds:

 1. Modris Žentiņš Honda Civic, 90
 2. Miks Ķenavs VW Golf, 57
 3. Varis Žentiņš Honda, 56

4WD klasē šosezon katrā posmā norisinās ļoti aizraujošas un skatāmas cīņas. Galvenie pretendenti uz uzvaru kopvērtējumā – Valts Zvaigzne un Artis Vicinskis. Diemžēl, pilnu sezonu neaizvada 3.posma uzvarētājs Jānis Sala, bet šajā posmā konkurenci abiem līderiem sarūpēja Jānis Ivanovskis. Jānis pēc gandrīz 2 gadu pauzes parādīja savu meistarību, uzvarot pirmajā braucienā. Tāpat sosezon par pārsteigumu parūpējies Jānis Jansons ar katru posmu rādot arvien labāku sniegumu un arī šoreiz tika uzskatīts par vienu no pretendentiem uz pirmo trijnieku. Jāni Ivanovska pilnpiedziņas BMW gan pievīla ātruma kārba, bet Jānis, cīnoties līdz galam, otrais posmā. Pirmais ar trīs simtdaļu pārsvaru – Artis  Vicinskis (Subaru Impreza), bet trešais posmā Valts Zvaigzne (Subaru Impreza).

4WD klasē ar radzēm sevi atkal labi parādīja Jānis Jansons (Audi), kurš pirmajā braucienā uzstādīja absolūti labāko laiku, taču tehnisks defekts viņam liedza pacīnīties par uzvaru. Stabilu braukšanu, protams, uzrādīja klases līderi. Sodu par ķīpas izsišanu saņēma Artis Vicinksis,  līdz ar to paliekot uzreiz aiz pirmā trijnieka. Šo abu līderu neveiksmes, ļoti veiksmīgi izmantoja Ingars un Arturs Padrevics, kuri pēc ļoti ilga pārtraukuma atgriezās Ziemas Kausa sacensībās ar pilnpiedziņas BMW. Aizvadot stabilus braucienus, pirmais Valsts Zvaigzne. Otrais Arturs Padrevics, bet trešais Ingars Padrevics.

Šis posms izšķīra kopvērtējuma trešās vietas ieguvējus abās klasēs. 4WD klasē ar radzēm izšķīrās arī uzvarētājs.

4WD kopvērtējums šāds:

 1. Artis Vicinskis Subaru Impreza, 92
 2. Valts Zvaigzne Subaru Impreza, 80
 3. Ģirts Melbiksis VW Jetta, 60

4WD  ar radzēm kopvērtējums šāds:

 1. Artis Vicinskis Subaru Impreza, 87
 2. Valts Zvaigzne Subaru Impreza, 85
 3. Dainis Rassa Subaru Impreza, 53

Dāmu klasē šoreiz 5 dalībnieces. Uzvaru ļoti pārliecinoši izcīnija Nelda Žentiņa, aiz sevis atstājot Kristīni Cēberi, kura beidzot apradusi ar Edgara Cēbera sporta auto. Savukārt, trešā Dace Strazdiņa.

Dāmu klases kopvērtējums šāds:

 1. Nelda Žentiņa Honda Civic, 95
 2. Dace Strazdiņa Opel Astra, 75
 3. Signe Žentiņa Honda Civic, 58

Standarta klasē šoreiz deviņi dalībnieki, bet cīņas par uzvaru tikpat spraigas kā pārējās klasēs. Šoreiz uzvaru izcīnija Edgars Leonovs (Subaru Impreza) , aiz sevis atstājo Salvi Krūmiņu (BMW)un Uldi Baumani (VW Golf).

Standarta klases kopvērtējums šāds:

 1. Edgars Leonovs Subaru Impreza, 78
 2. Mārtiņš Berts Subaru Impreza, 71
 3. Māris Rūdiens VW Golf, 59

Šī posmā startēja visvairāk Junioru šajā sezonā – 9. Labākais Juniors gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā – Madars Dīriņš. Madars iegūst BMP.LV dāvāto galveno balvu – treniņiem ar Ford Fiesta R2 rallija auto. Kopumā sezonā startēja 12 Juniori un otrā vietā, apsteidzot puišus, Nelda Žentiņa. Trešais, izlaižot vienu posmu, Roberts Poriņš.

Šogad norisinājās arī eksperimentālā Pirelli ieskaite, kura tikai sezonas laikā ieguva apgriezienus. Pirelli ieskaitē netika savākts vajadzīgais kvorums sezonas lielās balvas izcīnīšanai, bet specbalvas no Pirelli iegūst pirmo trīs vietu ieguvēji – Valts Zvaigzne, Aivo Gailītis un Edgars Bundzis. Sadarbība ar Latakko tiks turpināta arī nākamajos motorsport.lv rīkotajos pasākumos un drīzumā tiks izziņoti Vasaras Kausa nosacījumi, kuros būs vēl lielākas iespējas braucējiem iegādāties riepas par draudzīgiem nosacījumiem un piedalīties galveno balvu izcīņā.

Kopumā šajā sezonā WURTH Ziemas Kausā startēja 221 dalībnieks, kas ir jauns unikālo dalībnieku rekords. Tāpat šosezon tika aizvadīti posmi piecās dažādās trasēs, tostarp nebijušajās – Vaiņodes lidlaukā un Kuldīgas pilsētā. Nākamais gads organizatoriem solās būt grūts, jo Wurth Ziemas Kauss svinēs 10 gadu jubileju un būs jāveido jaunumi, pārsteigumi vēl lielākā apmērā.

Sezonas noslēguma pasākums, kurā notiks atskatīšanās uz sezonu un labāko apbalvošana, norisināsies 19.martā. Par norises vietu tiks ziņots atsevišķi, taču apbalvošanas pasākumā tiks apbalvoti  ne tikai visu ieskaites klašu labākie, bet arī BMP.LV Juniors, Pirelli ieskaites labākie, kā arī galvenās balvas īpašnieks – WURTH Ziemas KARALIS!

Wurth Ziemas Kausu sponsorē: WURTH, MOTUL , AMAZONE, RIT logistika, Rietumu nafta, BMP.LV, Pirelli.

Tehniskais nodrošinājums no: MKM Mežs, Ramirent, Grandeg, Ervitex, IMG projekti, ZS Pilskalni, CREATD.

Informatīvi atbalsta: Go4speed.lv, 4rati.lv, laikraksts Kurzemnieks, Rietumu Radio, Kurzemes Radio.

Sadarbībā ar Kuldīgas pilsētu, Kuldīgas novada sporta skolu un Latvijas Automobīļu federāciju.

Informāciju sagatavoja:
www.motorsport.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *