Latvijas ziemas autosprinta čempioni – Nebars, Daģis, Laukšteins

Info: Viesturs Saukāns
Foto: Rolands Bobulis (go4speed.lv)

Ar aizraujošu finālsacensību 333 trasē noslēdzies Latvijas ziemas autosprinta čempionāts. 4WD klasē par Latvijas čempionu kļuva Kārlis Nebars, 2WD klasē čempions ir Sandis Laukšteins, bet RWD klasē uzvaru čempionātā sasniedza Kristaps Daģis.

Sestdien 333 trasē notika Latvijas čempionāta finālsacīkste, kura bija kā turpinājums čempionāta reģionu kausa cīņām, taču būtībā bija visizšķirošākais ziemas sprinta sezonas pasākums. Finālā, kura punktu vērtība salīdzinājumā ar reģionu cīņām bija vismaz divkārša, bija jāveic četri braucieni, no kuriem sportista rezultātu veidoja trīs labāko braucienu punktu summa.

Pilnpiedziņas 4WD klasē trijos braucienos uzvaras guva Kārlis Nebars, pārliecinoši kļūstot par Latvijas čempionu. Seriāla noslēgumā Kārļa pārsvars pār tuvākajiem sekotājiem ir 22 punkti.

Dramatiskāk tika sadalītas pārējās čempionāta medaļas. Pēdējā sacīkstē labu sniegumu demonstrēja Jānis Slišāns, augstvērtīga sacensība izdevās arī Mārim Zālītim. Rezultātā abu braucēju punktu summa čempionāta kopvērtējumā izrādījās vienāda, bet papildnosacījumi bija par labu Slišānam: Jānis — vicečempions, Māris – bronzas medaļnieks. Tehnikas problēmas ārpus trijnieka atstāja veterānu Aināru Eikertu. Jāņem vērā, ka Slišāns un pēdējo posmu ieradās kā kopvērtējuma desmitās pozīcijas īpašnieks!

Vienas ass piedziņas 2WD klasē par čempionu kļuva Sandis Laukšteins. Lai gan viņa sniegums 333 trasē nebija perfekts – pirmajā braucienā pat tikai 12. vieta – viņš tomēr bija labākais finālsacīkstē un arī Latvijas čempionātā. Par vienu no izšķirošās sacīkstes pārsteigumiem kļuva Aivo Gailīša sniegums – uz finālu ieradies kā 11. labākais pēc reģionu cīņām, Gailītis kļuva par Latvijas vicečempionu. Bronzas medaļu dramatiskajā cīņā sasniedza bijušais čempions Vilmārs Krivads. Katastrofālu sacīksti piedzīvoja uz finālu līdera godā atbraukušais Jānis Kārkliņš – neveiksmju sērija atstāja kuldīdznieku tikai astotajā vietā.

Aizmugures piedziņas RWD klasē simtprocentīgu čempionāta rezultātu sasniedza Kristaps Daģis, uzvarot visos ieskaitītajos posmos gan savā reģionā, gan arī finālā. Citas medaļas tika kuldīdzniekiem brāļiem Aigaram un Gundaram Tīdmaņiem. Finālsacīkste no medaļnieku pulka izsvieda Jāni Apsīti, kurš pirms 333 cīņas kopvērtējumā bija otrais.

Šāds Latvijas ziemas autosprinta formāts tika izmantots pirmo reizi. Tas pierādījis, ka sportistiem jāprot koncentrēties kā regulārai sacensību apmeklēšanai, tā izcilam sniegumam izšķirošajā finālā. LAF Standartauto komisijas centienos seriāla organizācijā atbalstīja kompānija Freko.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *