KTSK Ziemas Kauss 2009/2010 noslēdzies

Info: Mārtiņš Lagzdiņš
Foto: Aigars Tīdmanis Go4speed.lv

Ar aizvadīto 5.posmu 20.februārī Kandavā, noslēgusies KTSK Ziemas Kausa 2009/2010 sezona.

Posms tika aizvadīts jau 4.posmā iemēģinātajā Kandavas Tehnikuma auto poligona trasē. Arī 5.posmā trases konfigurācijas koncepcija bija pietuvināta vecajām un, pēc dažu domām, labākajām ziemas autosporta tradīcijām Latvijā, tas ir, hipodromam un ovālam. Trase, protams, neizveidojās precīzi, kā ovāls vai hipodroms, bet tās elementi ļāva gūt kaut nedaudz priekšstatu, kādas trases Latvijā bija gadus atpakaļ.

Šoreiz tika mainīts braukšanas virziens, līdz ar to, izveidojās pa visam cita trase, bet pēc tiem pašiem principiem. Pēc braucēju teiktā, trase deva jaunus iespaidus, pieredzi. Tā bija ātra, ar ātriem līkumiem un deva iespēju mācīties, kā pareizāk izmantot sniega vaļņus.

Sacensību dienā nedaudz puteņoja, taču tas nebija šķērslis nedz līdzjutējiem, nedz braucējiem. Pēdējā posmā startēja vairāki kausa debitanti, kā arī kausā jau startējuši braucēji, kuri Latvijas autosporta vidē ir diezgan pazīstami. Tas viss kopumā KTSK Ziemas Kausa 2009/2010 sezonas noslēdzošo, 5.posmu, padarīja vēl interesantāku.

Priekšpiedziņas (FWD) klasēs šoreiz nepārspēts palika, absolūti ātrāko apļa laiku uzrādījušais, Jānis Kārkliņš. Jānis Kārkliņš tiešām rādija fantastisku sniegumu un izcīnīja dubultuzvaru, taču par pārējām godalgotajām vietām norisinājās aizraujoša cīņa.

Klasē bez radzēm, uzvarot otrajā braucienā, trešais Uģis Polis. Aizvadot ļoti stabilu sacīksti, otrais Māris Laukšteins. Pirmais, jau pieminētais, Jānis Kārkliņš.

Tieši FWD klasē ar radzēm Jānis uzstādija ātrāko apļa laiku, tādējādi izcīnot otro uzvaru posmā pēc kārtas šosezon. Cīņā par otro vietu iesaistījās 4 braucēji, pirmajā braucienā visiem sabraucot 2 sekundēs. Otro braucienu no visiem visātrāk veica Sandis Laukšteins, kas arī viņam deva otro vietu, aiz sevis atstājot Modri Žentiņu.

Aizmugures piedziņas klasē (RWD) bez radzēm uzvaru izcīnīja kausa debitants, taču autosporta aprindās zināmais Modris Cīrulis. Uzvarot otrajā braucienā, posmā otrais Aigars Tīdmanis, aiz sevis atstājot ātri un stabili braucošo Andri Voveru.

RWD klasē ar radzēm, uzvarot abos braucienos, pirmais Gatis Orlovs. Otrais Aivars Krastiņš. Par pārsteigumu parūpējās Edgars Grīnītis, nobraucot stabili un izcīnot trešo vietu.

Pilnpiedziņas (4WD) klasēs ierastajiem favorītiem piepulcējās iepriekšējās sezonās kausā braukušie Kārlis Nebars, Ints Jeršovs, kā arī ziemas sprinta sacensībās zināmie, KTSK kausa debitanti Tālis un Jānis Baranovski.

4WD klasē bez radzēm nepārspēts palika Andris Ušakovs, uzrādot ātrāko brauciena laiku absolūti. Andris šosezon pārsteidzis daudzus, uzrādot gan KTSK kausā, gan citos pasākumos ļoti atdzīstamu sniegumu. Cīņā par otro vietu iesaistījās, pirmajā braucienā pussekundē iebraukušie Ainārs Eikerts un Kārlis Nebars. Otrajā braucienā izcīnot otro vietu, otrais posmā Kārlis Nebars, aiz sevis atstājot jau pieminēto Aināru Eikertu.

4WD ar radzēm pēc pirmā brauciena, izredzes uz uzvaru saglabāja pieci sportisti – vadībā izvirzījās Ušakovs, sekoja Eikerts un Raivis Balodis, kā arī Ainārs Šusts un pieminētais Ints Jeršovs. Otrais brauciens izvērtās ļoti spraigs, ar pussekundes atrāvienu, uzvaru izcīnot Aināram Eikertam. Otrais Andris Ušakovs. Cīņā par trešo vietu, 3 braucēji uzrādīja ļoti līdzīgus rezultātus, taču par nepilnu pussekundi ātrāks izrādījās Ints Jeršovs.

Dāmu klasē šoreiz divas braucējas. Uzvara Signei Žentiņai, otrā Laila Dracmane.

Komandu ieskaitē startēja visas sešas seriāla komandas. Visveiksmīgāk posmu aizvadīja
OAF, otrie JPTeam, trešie SLTeam.

Kopvērtējuma rezultāti un informācija par sezonas apbalvošanas pasākumu atrodama : www.motorsport.lv .

Foto: www.go4speed.lv

Video: MoorLV profilā YouTube www.youtube.com/moorlv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *