Autodaudzcīņnieki bauda ziemas priekus „333” trasē

Info: LAF Standartauto komisijas preses dienests
Foto: Fotoaģentūra “4rati” – uzvarētājs FWD klasē Ritvars Kārkliņš („VAZ 2108″)

Fotoaģentūras “4rati” foto no sacensībām.

Sporta kompleksā “333” Zauķumuiža aizvadīts Latvijas ziemas čempionāta autodaudzcīņā otrais posms. Uzvaras izcīnīja Mareks Matvejevs („Subaru Impreza”, 4WD klase), Ritvars Kārkliņš („VAZ 2108″, FWD klase) un Jānis Gustāns („Toyota MR-2″, RWD klase). Komandu ieskaitē pirmā vieta „Valsts Priekuļu Lauksaimniecības tehnikumam”, kuru pārstāv visi trīs klašu uzvarētāji. Autodaudzcīņas čempionāta trešais posms risināsies 4. februārī Auciema trasē.

Pēc braukšanas pa asfaltu pirms nedēļas ziemas autodaudzcīņas čempionāta atklāšanas posmā Jelgavā, aizvadītajā svētdienā „333″ trasē sportistus sagaidīja īsta ziema. Visvairāk dalībnieku kā allaž pulcēja priekšpiedziņas klase. Cīņas izvērtās ļoti spraigas, jo rezultātus ietekmēja arī mainīgais trases segums. Ātrākais izrādījās Ritvars Kārkliņš, kurš pirmajā braucienā uzrādīja labāko rezultātu, bet otrajā bija ceturtais. Kārkliņam šīs bija pirmās sacensības ar „VAZ 2108″, ar kuru iepriekšējās sezonās Ulvis Bujāns izcīnīja divus čempionu titulus. Pēc finiša uzvarētājs atzina, ka „žigulītis” ir daudz paklausīgāks un vieglāk vadāms, nekā iepriekš izmantotais „VW Golf”. Otro vietu izcīnīja Aigars Lebedoks („Opel Astra”), bet trešais bija kartinga treneris Ēriks Gasparovičs, kurš startēja ar lielo „Audi A6″ universālu. Gasparovičs sacensību atmosfērā veic dēlu Kristapa un Jāņa apmācību. Pagaidām vēl pieredze ņem virsroku, jo abos posmos Ēriks dēlus ir pārspējis. Šķiet, ka visvairāk mainīgos seguma apstākļus uz sevis izbaudīja Jānis Grīnbergs („Honda Civic TypeR”) – pirmajā braucienā tikai 21. rezultāts, bet otrajā pirmais (!), kas summā deva sesto vietu.

4WD klasē pārliecinošu uzvaru guva Mareks Matvejevs („Subaru Impreza”), kurš „333″ trasē vienmēr ir uzrādījis labus rezultātus. Otrajā vietā, stabili un ātri veicot abus braucienus, ierindojās Andris Alksnājs („Audi 80 Q”). Par neatlaidību ar trešo vietu tika atalgots Elmārs Aukšmuksts. Elmāra piedzīvojumi sākās jau sestdien, kad ceļā uz treniņiem salūza viņa „Subaru Impreza” ātrumkārba. Tomēr no paziņām tika sarunāts „Audi 100″ un Elmārs varēja startēt. Nākamā liksta gadījās pirmā brauciena izskaņā, kad dažus metrus pirms finiša līnijas uz akmeņa tika pārsists auto karteris… Neraugoties uz to, braucienā tika uzrādīts labākais rezultāts. Otrajā braucienā Aukšmukstam izpalīdzēja galvenais sāncensis cīņā par čempiona titulu Matvejevs un Harijs Blicavs, kuri aizdeva savu „Subaru Impreza”. Ar neierasto automašīnu Aukšmuksts gan uzrādīja tikai 14. rezultātu, bet ar to pietika trešajai vietai summā. Skatītājiem par iespaidīgiem skatiem gādāja jaudīgo „Mitsubishi EVO” un „Subaru Impreza” piloti, kuri savus turbomonstrus uz nebēdu trieca kupenās, bet pie augstiem rezultātiem pārsvarā netika.

Aizmugures piedziņas klasē pārliecinošu sniegumu demonstrēja Jānis Gustāns „Toyota MR-2″, kļūstot par posma uzvarētāju. Jaunais cēsnieks ir izvirzījies kopvērtējuma vadībā un ir uzskatāms par galveno pretendentu uz čempiona titulu. Otrajā vietā ierindojās Ģirts Krūzmanis („Lexus”), kurš bija ātrākais otrajā braucienā, bet trešo pozīciju izcīnīja Jānis Slišāns („Toyota Corolla”).

Komandu vērtējumā uzvara „Valsts Priekuļu Lauksaimniecības tehnikumam”, kuru pārstāv visi trīs klašu uzvarētāji – Jānis Gustāns, Mareks Matvejevs, Ritvars Kārkliņš. Otrajā vietā SRT.LV (Ģirts Krūzmanis, Jānis Grīnbergs), bet trešā „40+” (Arnis Akmeņkalns, Andris Alksnājs, Modris Cīrulis).

Nākamais autodaudzcīņas posms risināsies 4. februārī Auciema trasē.

Latvijas čempionāts ziemas autodaudzcīņā

2. posms, trase “333”

FWD
Ritvars Kārkliņš 63 punkti (1. braucienā 1. vieta/2. braucienā 4. vieta), Aigars Lebedoks 56 (2./7.), Ēriks Gasparovičs 53 (3./8.), Vilmārs Krivads 52 (11./2.), Ģirts Krūzmanis 46 (15./3.), Jānis Grīnbergs 45 (21./1.).

4WD
Mareks Matvejevs 67 (2./1.), Andris Alksnājs 58 (3./4.), Elmārs Aukšmuksts 52 (1./14.), Ilvars Abramenko 51 (12./2.), Edgars Enkurs 49 (6./7.), Aleksandrs Siņicins 49 (5./8.).

RWD
Jānis Gustāns 65 (1./3.), Ģirts Krūzmanis 59 (7./1.), Jānis Slišāns 58 (3./4.), Raivis Ragainis 57 (6./2.), Mairis Kārkliņš 54 (2./9.), Normunds Orlovs 52 (4./7.).

Komandas
VPLT (Jānis Gustāns, Mareks Matvejevs, Ritvars Kārkliņš), SRT.LV (Ģirts Krūzmanis, Jānis Grīnbergs), 40+ (Arnis Akmeņkalns, Andris Alksnājs, Modris Cīrulis).

Kopvērtējums

FWD
Ritvars Kārkliņš 119, Ģirts Krūzmanis 115, Jānis Grīnbergs 109.

4WD
Mareks Matvejevs 129, Elmārs Aukšmuksts 124, Andris Alksnājs 115.

RWD
Jānis Gustāns 129, Ģirts Krūzmanis 117, Sabīne Kukute 111.

Komandas
VPLT 377, SRT.LV 340, JNM 284

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *